Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan'dan sürpriz ziyaret

  Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA)
  22 Ocak 2012 - 19:54Son Güncelleme : 22 Ocak 2012 - 01:16

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha önce ziyaret sözü verdiği belirtilen Tülin Horasan ve annesi Fatma Horasan’ı ziyaret etti.

  Başbakan Erdoğan, hastane ve mezarlık ziyareti sonrasında evine giderken yol kenarında kendisine el sallayan Tulin Horasan ile görüştü. Horasan’ı koruma aracına bindiren Erdoğan, kardeşi ile birlikte Horasan ailesini ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren ziyaretin ardından Erdoğan, konutuna geçti.

  Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlaayan Tülin Horasan, "Ben Başbakan’a el sallıyorum her zaman uğurluyorum. Kendisi de bugün durdu. Davet etmiştim eve gelmesi için referandumda. O da ’Vaktim olursa niye gelmiyim’ dedi. Bugün de ekmek alırken baktım konvoy geçiyor. El salladım. O da durdu. Başbakanın eve gelmesi benim için onur. Babamı yeni kaybettim. Ama biz ailecek başbakana el sallarken babam yanımdayıdı. Biz eve davet edecektik. Babam diyorudu biz bu kadar insanı nasıl ağırlayacağız diye. Rahmetli göremedi. Ama ben de şok oldum. Mütevazi bir kişilikte geldi. Çayımı içti. Kardeşi ve kendisi geldi. Babamın vefat ettiğini anlattım. Yaptıkları benim için çok güzel. Koruma aracına aldı. Bir tur da attık hatta. Gelince ben dilimin uyuştuğunu hissettim. 45 dakika oturdu çayımızı içti. Evimize gelmesi büyük bir onur, vaktini ayırması büyük onur. Sağlığından hiç bahsetmedim. Onun iyi olduğunu biliyorum. Ona yaptığı güzel şeyleri söyledim. Onları paylaştım. Onun için yaptığı şeylere teşekkür ettim.Herhangi bir istekte blunmadım" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı