Gündem Haberleri

  Başbakan'dan önemli Cizre açıklaması

  Hürriyet Haber
  28.12.2014 - 09:06 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Cizre'de PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H ve Hüda-Par yanlıları arasındaki çatışmalarda 3 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili olarak Konya'da açıklamalarda bulundu. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

  Bütün vatandaşlarımızın toplum kesimlerimiz konuyu devletin müdahalesine bırakmalı. Çatışma ortamına sürüklenmemek gerekir. Devlet her yerde her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Cizre’ye dün girmek isteyen bazı provakatörler yakalanmıştır. Olayla bütün detaylarıyla ilgilenilmiştir.

  CİZRE’DE ÇATIŞMA: 3 KİŞİ ÖLDÜ

  Burası son derece hassas bir bölge, bütün kamuoyumuzun bunu görmesi lazım. Irak, Suriye, Ukrayna bütün bu çevreyi göz önüne aldığımızda Türkiye demokrasi ve kamu düzeni istikrarıyla önemli bir çekim alanı. Türkiye’deki bu istikrardan rahatsız olanlar da Türkiye’ye sızmak istiyorlar. Türkiye’nin istikrarından rahatsız olan kimler varsa tam bir fırsatçılıkla bu istikrarı etkilemeye yönelik çabalar içinde. Biz zaten güvenlik tedbirlerimizi her yerde arttırdık. Sanki Cizre’de kontrol kabyoldu görüntüsü veren unsurlara da dikkati çekmek isterim.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı