Gündem Haberleri

  Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kaçacak yeri kalmadı

  Gizem KARAKIŞ/KOCAELİ
  16.04.2016 - 00:04 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “AK Parti’nin dokunulmazlık teklifine evet diyeceğiz” sözlerine karşılık, “Bizim grupta yaptığımız çağrı sonrasında destek vermek zorunda kaldı. Gönüllü destek vermedi” dedi. AK Parti’nin ‘Hodri meydan’ açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu’nun kaçacak yeri kalmadığını söyleyen Davutoğlu, Kocaeli ve Düzce’de yaptığı konuşmalarda özetle şunları söyledi: 

  ÇARK ETMEYE BAŞLADILAR
  (Terörle mücadele) DEAŞ ve PKK gibi eli kanlı terör örgütlerinin hedefindeki Türkiye, dünyaya terörle mücadele dersi veriyor. Artık bitmek üzere olan örgüt ve destekçileri her sıkıştıklarında kendilerini kurtarmak için yeni manevralar yapıyor. Camileri kundaklayan, okulları yakan, ezanları susturup kendi marşını çaldıranların bir anda üç ayları ve cuma namazını hatırlamaları böyle bir oyundur. Sanki teröre destek vermiyorlarmış gibi bu terör örgütlerinin siyasi uzantıları çark etmeye başladı. Sırtını terör örgütlerine yasladıklarını pervansızca açıklayanlar bugün çıkıyorlar 7 Haziran öncesindeki sahte maskelerini takıyorlar. Türkiye sizin hendek kazdıran, canlı bomba taziyesine giden gerçek yüzünüzü gördü.
  adalette hesap verecekler

  Temmuz’dan beri verdiğimiz şehitleri unutup bunların bu yüzüne kanacağımızı kimse düşünmesin. Teröre pervasızca sözcülük yapanlar, adalet karşısında hesap verecek. Dokunulmazlıkların adaletin sağlanmasına engel olmasına izin veremeyiz. Ne Meclis’te ne de ülkenin hiçbir yerinde teröristlerin mevcudiyetine izin vermeyeceğiz. Dokunulmazlıkla ilgili beklediği adımı attık. Bütün fezlekelere yargı yolunu açtık. Onlar ‘AK Parti korkar çekinir’ dediler. Allah’tan başka kimseden korkmayız. Kimseye hesap vermeyiz. Biri bize meydan okumaya kalkarsa hiç durmaz ‘Hodri meydan’ deriz.

  GÖNÜLLÜ DESTEK VERMEDİ
  Bir baktınız CHP ne yapacağını bilemedi. MHP net bir tavır ortaya koyamadı. HDP zaten tümüyle yanlış bir yol üzerindedir. Meclis’e verilen teklifin altında bütün AK Parti milletvekillerinin imzası var. AK Parti milletvekillerinin milletimize veremeyeceği bir hesap yok. Önce teklife destek vermeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, grupta yaptığımız çağrı sonrasında destek vermek zorunda kaldı. Gönüllü destek vermedi. Çünkü biz onlara hodri meydan deyince kaçacak delikleri kalmadı. Kaçacak hiçbir yerleri yok. Nereye kaçacaklarsa sonuna kadar takip eder, hesabını sorarız.

  BİZ GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ
  Biz onlara dedik ki ‘Gelin bu teklifi birlikte verelim’. Gelmediler, imza vermediler ama 316 yiğit yola çıkınca onlar da o yiğitlerin arkasına takılmak zorunda kaldı. Biz bir adım geri atmayacağız. Muhalefet liderlerine de seslenmek istiyorum. Gelin milletimizin vicdanını yaralayan bu meselede hep beraber adım atalım ve teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına bir son verelim, son noktayı koyalım.”

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı