« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başbakan'dan ilginç davet: Barcelona Fransa'da oynasın

Fransa Başbakanı Manuel Valls'ın, Katalonya'nın bağımsızlığını ilan etmesi halinde Barcelona'nın Fransa 1. Futbol Ligi, Ligue 1'de oynamasına destek vereceği iddia edildi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Barcelona doğumlu ve Katalan orijinli göçmen bir ailenin çocuğu olan Manuel Valls'ın, Challenges dergisine yaptığı bir açıklamada, Barcelona kulübünün Ligue 1'de oynama olasılığıyla ilgili bir soruya "Monaco bile Ligue 1'de oynuyor. Yani..." cevabını verdiği belirtildi.

Valls ayrıca, Journal du Dimanche gazetesine verdiği röportajda ise, "Gençken, Franco'nun ölümünden birkaç hafta önce, Ağustos 1975'te, bu statta (Nou Camp) inanılmaz bir atmosfer olduğunu hatırlıyorum. Barcelona'nın tarihi sadece futbolla bağlantılı değil. Ben futbolsever biriyim ve Barcelona taraftarıyım. Bu benim ailemle ilgili ve Fransızlar da biliyorlar. Sokakta bununla ilgili benimle konuşuyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Messiye rekor teklif Yıllık 25 milyon euro...
Messi'ye rekor teklif! Yıllık 25 milyon euro...
Barcelona'ya 'bağımsızlık bayrağı' cezası
Barcelona ve Espanyol La Liga'dan atılabilir


Valls'ın bu açıklamaları Katalonya basınına, "Fransa Başbakanı, Barcelona'ya Ligue 1 kapısını açıyor" şeklinde yansıdı.

İspanya'da Profesyonel Futbol Ligi (LFP) Başkanı Javier Tebas, Katalonya'nın İspanya'dan ayrılma olasılığını görmediğini her seferinde yinelese de, her şeye rağmen bunun gerçekleşmesi halinde Barcelona ve diğer Katalan takımlarının otomatik olarak La Liga'nın dışında kalacaklarını söylemişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz