Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan'dan 'bordo-mavi' mesaj

  Yalçın KAYA / DHA
  23.05.2011 - 14:27 | Son Güncelleme: 23.05.2011 - 15:04

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldıktan sonra buradan ayrılırken basın mensuplarının Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ve Trabzon'daki tepkilerle ilgili sorularını yanıtladı. Başbakan'ın mavi gömlek üzerine bordo renkli kravat taktığı görüldü.

  Dün akşam Trabzon’da çıkan bazı olayların ve özellikle seçim sonucunun da bundan etkilenebileceği yorumlarının yapıldığının hatırlatılması üzerine Başbakan, verdiği cevapta, "Yani bunu, böyle bir siyasi kampanyaya dönüştürmek isteyenlerin olduğunu duyuyorum. Yani böyle bir şeyi bir tür siyasi bir kampanyaya dönüştürmek çok yanlış olur. Çünkü benim bir Başbakan olarak, yani Trabzon’a, spora olan sevgileri sebebiyle verdiğim önem ortadadır," ifadelerini kullandı.

  BORDO - MAVİ CEVABI

  Başbakan'ın mavi gömlek üzerine bordo renkli kravat taktığı dikkat çekerken bir gazetecinin “Mavi gömlek, bordo ağırlıklı bir kravat teselli mesajı  mı?” sorusu üzerine de Erdoğan, “Nasıl arzu ederseniz” dedi.

  "BURSA’YA KESİLEN CEZAYI ADİL BULMADIM"

  Bursaspor’un Beşiktaş maçı öncesinde bir süre önce yaşanan taşkınlıkla ilgili olarak, "Bursa’da yaşanan olaylar üzücüydü," diyen Başbakan, bu olaylar sonrasında Bursa’ya layık görülen cezayı da adil bulmadığını belirtti. Erdoğan, altyapısıyla Bursa’nın da Türkiye’yi uluslararası alanda temsil eden güzide bir kulüp olduğunu anlattı. Başbakan, ligi üçüncü bitirmiş olmasından dolayı bu kulübü kutladı.

  Dün akşam Trabzon’da çıkan bazı olayların ve özellikle seçim sonucunun da bundan etkilenebileceği yorumlarının yapıldığının hatırlatılması üzerine Başbakan şunları söyledi:

  "SİYASİ KAMPANYAYA DÖNÜŞTÜRMEK İSTEYENLER OLDUĞUNU DUYUYORUM"

  "Yani bunu, böyle bir siyasi kampanyaya dönüştürmek isteyenlerin olduğunu duyuyorum. Yani böyle bir şeyi bir tür siyasi bir kampanyaya dönüştürmek çok yanlış olur. Çünkü benim bir Başbakan olarak, yani Trabzon’a, spora olan sevgileri sebebiyle verdiğim önem ortadadır. Daha önce biliyorsunuz, üniversiteler arasında yapılan orada yarışlar oldu. Şimdi ise yine adeta bir Universiade benzeri oyunlar için Trabzon’u hazırladık. Çok ciddi yatırımlar yaptık ve şimdi yeni yapacağımız bu Akyazı’daki statla birlikte Trabzon’a yapmakta olduğumuz yatırım, 600-650 trilyonu buluyor, belki daha da fazla olacak. Yani bir, adeta böyle sporun, futbolun önemli hareket merkezlerinden biri haline getiriyoruz Trabzon’u. Şimdi bu kadar Trabzon’un altyapısına önem veren bir Başbakan kalkıp da burada farklı bir şey düşünebilir mi?! Yapılmış olan yanlışlar falan olabilir, vardır ama bu yanlışların sorumlusu olarak Başbakan’ı hedef tahtasına oturtmak çok yanlış olur, haksızlık olur. Böyle bir şeyi asla ben kişiliğimle, şahsiyetimle bağdaştırmam ve bu insaf dışı bir şeydir."

  "BİZİM İÇİN BİR İFTİHAR MESELESİ"

  Nuri Bilge Ceylan’ın, Bir Zamanlar Anadolu adlı filmiyle Cannes Film Festivali’nde ödül aldığının hatırlatılması üzerine Başbakan, dün gece Ceylan’ı aradığını ve tebrik ettiğini söyledi ve "Yılmaz’a (Erdoğan) da özellikle selamlarımı söylemesini istedim. Gerçekten bizim için bir iftihar meselesi," dedi.

  KARADENİZ'DE OLAYLAR ÇIKTI

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı