Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan'a suikast davası 24 Kasım'da devam edecek

  aa
  28 Ekim 2005 - 15:51Son Güncelleme : 28 Ekim 2005 - 15:51

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Kütahya ziyareti sırasında suikast girişiminde bulunduğu iddiasıyla 12 Eylül'de tutuklanan Mustafa Bağdat hakkında açılan davanın ilk duruşması sona erdi. Davanın görülmesine 24 Kasım'da devam edileceği bildirildi.

  Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Bağdat hakkında Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'nde açtığı kamu davasının ilk duruşmasında, sanık ve avukatı Hatice Burcu Güngör hazır bulundu.

  Yaklaşık 4.5 saat süren duruşmanın büyük bölümü basına kapalı gerçekleşti. Bağdat'ın, 13 yıldan 20 yıla karar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın görülmesine 24 Kasım'da devam edileceği bildirildi.

  Bu arada, mahkemeye gelirken içeriye ön kapıdan alınan Bağdat, duruşmanın ardından arka kapıdan çıkarıldı.
  Öte yandan, sanığın Kütahya'da ekmek aldığı büfe işleticisi, çay içtiği 3 kahvehanenin sahibi, yemek yediği lokantacı ve tıraş olduğu berber, duruşmada tanık olarak dinlenildi.

  BAĞDAT'IN AVUKATI

  Bağdat'ın avukatı Hatice Burcu Güngör, mahkeme çıkışında herhangi bir açıklama yapmadı.

  Avukat Hatice Burcu Güngör'ün babası olan, MHP'den ihraç edilen eski Mersin Milletvekili Ali Güngör ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Mustafa Bağdat'ı Mersin'den tanıdığını, olay gerçekleştikten sonra kızına davayı üstlenmesini rica ettiğini, kızının da kabul ettiğini söyledi.

  Sanığın, isnat edilen suçları işlemediğine inandığını ifade eden Güngör, Mustafa Bağdat'ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine ”Yargı gerekeni yapacaktır, ama ben bu suçu işlemediğine inanıyorum” dedi.

  Güngör, kızının davaya ücretsiz bakacağını, avukatlık ücreti talep etmediğini bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı