Başbakan Yıldırım Gemi Mühendisleri Odası'nı ziyaret etti - İstanbul Haberleri
İstanbul Haberleri

İSTANBUL HABERLERİ

  Başbakan Yıldırım Gemi Mühendisleri Odası'nı ziyaret etti

  DHA
  13 Kasım 2016 - 18:32Son Güncelleme : 13 Kasım 2016 - 18:33

  Başbakan Yıldırım Gemi Mühendisleri Odası'nı ziyaret etti

  Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA) - BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Tuzla'daki Gemi Mühendisleri Odası'nı ziyaret etti. Yıldırım'a Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da eşlik etti. Öğrencilerle sohbet eden Yıldırım, kendi adına yapılan kütüphanenin açılışını yaptı.

  Başbakan Yıldırım öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Sevgili müstakbel meslektaşlarım, gemi inşa mühendisliği, gemi makineleri, deniz bilimleri çok bilinen branşlar değil. Ama insan, içine girdikten sonra derya olduğunu görüyor. Çok karmaşık bir mühendislik dalı. Bütün alanları ilgilendiriyor. Bir gemide 30-40 kalem malzeme var. Aklınıza ne gelirse her şey var. Gerçekten el emeği göz nuru bir iştir. Bugüne kadar 5,5 milyar lira kabotaj hattındaki deniz taşımacılığına destek vermişiz. 165 milyon, deniz yolunu kullanan insan olmuş. 350 bin aracın üzerine geçmişiz. Kabotaj taşımacılığında çok önemli artış sağlamışız. Denizde kabotaj taşımacılığı, yük taşımacılığı neredeyse yoktu. Onlara kolaylık getirdik." dedi.

  (FOTOĞRAF)

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  İstanbulBugün20 ºCAçık
  • Cuma22 ºC
  • Cmts22 ºC
  • Pazr19 ºC
  • Pzts17 ºC
  • Salı20 ºC
  • Çarş22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı