ANKARA HABERLERİ

Başbakan Yıldırım: 1 Mayısların toplumsal barışı güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimiz

DHA
30.04.2017 - 15:32Son Güncelleme :
Başbakan Yıldırım: 1 Mayısların toplumsal barışı güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimiz
DHA

ANKARA, (DHA) - BAŞBAKAN Binali Yıldırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yıldırım, "1 Mayısların bütün dünyada ve ülkemizde toplumsal barışı ve sağduyuyu güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimizdir" dedi. 
Başbakan Yıldırım'ın Emek ve Dayanışma Günü mesajı şöyle: 
"Emeğiyle, alın teriyle, üretimiyle ülkemiz için değer üreten bütün çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü en içten duygularımla kutluyorum. Üretim sektörlerinde büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren işçi ve emekçi kardeşlerimiz, bir yandan evlerine helal lokma götürmeye çalışırken aynı zamanda ülkemizin kalkınması ve refahı için çok önemli bir rol üstlenmektedir. 1 Mayıs, çalışanlar tarafından birlik, dayanışma ve haksızlıklara karşı mücadele günü olarak bütün dünyada kutlanırken aynı zamanda çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümüne ilişkin görüşlerin tartışılmasına zemin hazırlamaktadır. 1 Mayısların bütün dünyada ve ülkemizde toplumsal barışı ve sağduyuyu güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimizdir.
İşçi ve emekçilerimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, haklarına sahip çıkılması ve örgütlenme haklarını kullanmaları sosyal politikalarımızın esasını teşkil etmiştir. Son 15 yılda gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerle çalışma hayatına dair birçok beklentiyi karşılayabilen Türkiye; sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizin de katkılarıyla çalışma hayatımızdaki ve endüstriyel ilişkilerimizdeki sorunların asgariye indirilmesi için ihtiyaç duyulan adımları atmaya devam etmektedir. Çalışma hayatındaki sorunların diyalog ve işbirliği içerisinde çözüme kavuşması ile ülkemizdeki demokratik güven ve istikrar ortamının daha da güçleneceğine yürekten inanıyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü bütün tartışmalardan çıkararak emekçilerimize bayram olarak armağan eden hükümetimiz adına tüm çalışanlarımıza bir kez daha tebriklerimi iletiyor, bütün vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başbakan Yıldırım: 1 Mayısların toplumsal barışı güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başbakan Yıldırım: 1 Mayısların toplumsal barışı güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimiz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı