Iğdır Haberleri

IĞDIR HABERLERİ

  Başbakan Yardımcısı Kaynak: Şu anki sistem yalan

  DHA
  11 Mart 2017 - 17:15Son Güncelleme : 11 Mart 2017 - 17:15

  Başbakan Yardımcısı Kaynak: Şu anki sistem yalan

  Suat DENİZ / IĞDIR, (DHA)-BAŞBAKAN Yardımcısı Veysi Kaynak, Iğdır'ın Aralık ilçesinde, şu anki sistemin bir yalan sistemi olduğunu, bunun asla millet iradesinin egemen olduğu bir sistem olmadığını söyledi.
  Iğdır'ın Aralık ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, esnaf gezip, düzenlenen toplantıda halka hitap etti. Kaynak, "Bu sistem milletin iradesinin üzerine 'Çok affedersiniz bu milleti kendi haline bırakırsanız ya zurnacıya ya davulcuya' diye düşünen sistemin anayasasıdır. Biz istiyoruz ve biz biliyoruz ki; bu millet, bu coğrafyada bin yıldan beri adaletle hükmetmiş bir ecdadın torunudur. Bu coğrafyada, bin yıldan beri bu topraklarda birlikte yaşamayı başarmış hoşgörünün medeniyetin timsali bir topluluktur. Bu millet kendisini hayra da, şerre de götürecek kişiyi de, partiyi de, siyasi hareketleri de bilir. Kurtuluş savaşında tam bağımsız bir devlet ve milletin egemenliğinin hakim kılınmasını gerçekleştirip cumhuriyetimiz kurulmuştur. Cumhuriyet rejimi ile asla bir problemimiz olmamıştır. O yüzden anayasa değişikliğini meclise sunduğumuzda, 'siz rejimi değiştireceksiniz' diyenler hidayete erdiler. Bu lafı ağızlarına almıyorlar" dedi.
  Hollanda tarafından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağının inişine izin verilmemesine tepki gösteren Kaynak şunları söyledi.
  "Dışişleri Bakanımız Hollanda'nın içişlerine karışmak için mi gidiyor? Holanda ve Almanya'ya savaş çıkarmaya mı gidiyorlar Türkiye'nin Bakanları, Milletvekilleri Avrupa ülkelerine fitne fesat çıkarmak için mi gidiyorlar? Tabii ki hayır, orada 5 milyon Türk vatandaşı var onlarla kucaklaşmaya ve buluşmaya gidiyor. Avrupa medeniyetinin temsilcisi olan Avrupa Birliği'nin kurucusu olan Belçika, Lüksemburg ve Hollanda Benelüks ülkeleri olarak bilinir. Avrupa Birliği'nin ilk çekirdeğini oluşturan Hollanda Türk Dışişleri Bakanı'na yapılan bu muamele bir kalkınmış medeni bir topluma yakışır mı? Bu gün 2017 yılı Mart ayı, mülteciler meselesinde de utanç tablosunu ortaya koydular. Avrupa medeniyeti olarak bugün o orta çağın o karanlık dehlizlerine yaptıkları geri dönüşün önemli bir mesafesi olarak söyleyebilirim."

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  IğdırBugün15 ºCAçık
  • Perş14 ºC
  • Cuma10 ºC
  • Cmts10 ºC
  • Pazr7 ºC
  • Pzts12 ºC
  • Salı14 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı