Başbakan Yardımcısı Kaynak: Hollanda Ortaçağ karanlığına geri gidişini göstermiştir - Batman Haberleri
Batman Haberleri

BATMAN HABERLERİ

  Başbakan Yardımcısı Kaynak: Hollanda Ortaçağ karanlığına geri gidişini göstermiştir

  DHA
  12 Mart 2017 - 17:10Son Güncelleme : 12 Mart 2017 - 17:11

  Başbakan Yardımcısı Kaynak: Hollanda Ortaçağ karanlığına geri gidişini göstermiştir

  Arif ASLAN- Reşat YİĞİZ/BATMAN,(DHA) - BAŞBAKAN Yardımcısı Veysi Kaynak, Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik uygulamayı sert sözlerle eleştirdi. Yapılan muamelenin Avrupa'nın yüz karası olduğunu belirten Kaynak, "Hollanda, bu tutumuyla Ortaçağ karanlığına geri gidişini göstermiştir" dedi.
  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Batman'da, Ak Parti il teşkilatının yaptığı 'Evet' lokalinin açılış törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya, Hollanda'nın uyguladığı muamelenin Avrupa'nın yüzkarası olduğunu söyledi. Türkiye için tarihi öneme sahip zamanların birini yaşadığımızı belirten Kaynak, şöyle dedi:
  "Türkiye'de ilk defa milletin üzerinde hiçbir irade olmasın diye bir değişiklik getiriyoruz. Bu değişiklik bin yıldan beri şehit kanıyla sulanmış bu coğrafyada milletin tam hakimiyetinin olacağı bir sistem olacak. Birilerinin yüzlerindeki makyajlarını döktüğünü görüyoruz. Bir hanımefendiye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza yapılan muamele, Avrupa'nın yüzkarasıdır. Hollanda, bu tutumuyla Ortaçağ karanlığına geri gidişini göstermiştir. Dün gördük ki bizim tabirimizle bunlar kendilerine Müslüman. Dünyada huzur bırakmayan sosyalizmin, ırkçılığın, faşizmin, nazizmin, komünizmin doğduğu yer Avrupa. Avrupa, kendi içinde yüzlerce yıl süren mezhep savaşının yaşandığı yer. Onlar bunları yaparken bizim ecdadımız bir vakıf medeniyeti inşa ediyordu. Biz tarihimizden, kültürümüzden mahcup değiliz."
  Anayasa değişikliğini anlatan Kaynak, "Getirdiğimiz sistem tek adamlık sistemi değildir. Hesap sorabilen, yargı önüne çıkarılabilen bir cumhurbaşkanı hükümet sistemidir" dedi. Veysi Kaynak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken de şunları söyledi:
  "Ana muhalefet partisinin Genel Başkanına yalancısın diyemem, edebim müsaade etmez. Ancak 4 koca yalan var. Biz bu anayasayı 18 yaşında çocuklarımızı milletvekili yapmak için çıkartıyormuşuz. Evet biz gençlerimizin milletvekili seçilmesinin önünü açıyoruz. Bakın bizim gençlerimiz vatanı için milleti için bayrağı için şahadeti göze almıştır. Gençlerimiz şehit olurken iyi, askere gönderirken yeterli ama milletvekili seçileceğinde aklı yetmez mi? Kendi çocuklarını milletvekili yapacaklar demek koca bir yalandır. İki sene sonra emekli olacak demek yalanların daha kocasıdır. Meclis'te iki sene sonra kimsenin emekli olma şansı yok."
  Veysi Kaynak, lokal açılışının ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BatmanBugün25 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma26 ºC
  • Cmts27 ºC
  • Pazr27 ºC
  • Pzts26 ºC
  • Salı26 ºC
  • Çarş27 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı