MANİSA HABERLERİ

Başbakan Yardımcısı Arınç Manisa'da

AA / Ramazan Ercan
08.12.2014 - 13:41Son Güncelleme :

- Arınç: "(Bugün git yarın gel, hiç gelmesen daha iyi olur) Bunlar eski. Şimdi artık Çayınızı içerken biz bu işleri takip edelim'. Vatandaş hizmet odaklı anlayışı çok iyi benimsiyor. Mekanlar içindeki insanlarla değerlidir. O insanlar kaliteli insansa, iyi iş yapıyorsa, güzel konuşmalar yapıyorsa o mekanların kıymetini bilmemiz lazım"

AA / Ramazan Ercan

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de eskiden hakim olan "bugün git yarın gel, hiç gelmesen daha iyi olur" anlayışının yerini artık "Çayınızı içerken biz bu işleri takip edelim" yaklaşımının aldığını vurgulayarak, "Vatandaş hizmet odaklı anlayışı çok iyi benimsiyor" dedi.

Bülent Arınç, Manisa'nın büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla merkezde kurulan Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinin belediyelerini ziyaret etti.

Yunusemre Belediyesi'ni ziyarette, bu belediyenin merkezdeki en büyük belediye olduğunu, başkan Mehmet Çerçi'nin Manisalılar'ın güven oyları, takdirleriyle belediye başkanı seçildiğini anlatan Arınç, Çerçi'nin 2002-2011 yılları arasında Manisa'yı Meclis'te başarıyla temsil ettiğini ifade ederek "Eminim ki parlamentoda Manisa'yı nasıl onurla, başarıyla temsil ettiyse belediyede de aynı şekilde başarılı olacaktır" dedi.

Yeni kurulan belediyelerde bazı sıkıntıların yaşanabileceğini ancak mekanlardaki hizmetlerin önemli olduğunu vurgulayan Arınç, belediyenin 114 milyon liralık bütçesiyle birkaç misli hizmet üretebileceğini kaydetti.

"Bulunduğumuz yer şikayet etme yeri değil hizmet üretme yeridir" diyen Arınç, eldeki imkanların rantabl şekilde değerlendirilmesi gerektiğine işaret etti.

Bir işin başarılmasında para ve insanın önemli olduğunu ancak insanın birinci sırada geldiğini belirten Arınç, "Öncelikle her işin ehlini bulup bunların çalışmasını görmek lazım. Siyasette güçlü insanların belediyede temsil makamında olması benim için çok önemlidir, bu bir devamlılıktır. Bir de herkesin bir işi olmalı ve o işi güzel yapmalı. Başarının sırrı budur. Zabıtaysa zabıtayı, imarsa imarı iyi yapacak. Eksiği olmayacak, yenilenecek. Halka güleryüz gösterecek" diye konuştu.

Belediyedeki "Beyaz Masa Uygulaması"nın eskiden de gerçekleştirdiklerini ve halkın memnuniyet oranının bu sayede arttığını ifade eden Arınç, "(Bugün git yarın gel, hiç gelmesen daha iyi olur) Bunlar eski. Şimdi artık 'Çayınızı içerken biz bu işleri takip edelim'. Vatandaş hizmet odaklı anlayışı çok iyi benimsiyor. Mekanlar içindeki insanlarla değerlidir. O insanlar kaliteli insansa, iyi iş yapıyorsa, güzel konuşmalar yapıyorsa o mekanların kıymetini bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, ziyaret anısına Arınç'a çeşitli hediyeler verdi.

Buradan Şehzadeler Belediyesi'ne geçen ve başkan Ömer Faruk Çelik'i makamında ziyaret eden Arınç, Çelik'in Manisalı seçmenlerin büyük güvenleri ve takdirleriyle başkan seçildiğini belirtti.

Manisalılarla birlikte olmanın, hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu dile getiren Arınç, "İnsan milletvekili olmak ister, olur, yemin etmeye fırsatı olmaz. Bazı milletvekillerimiz ant içmeden önce kaza geçirip vefat ettiler. Her şey Allah'ın takdiridir. Her şeyin hayırlısını dilemek lazım. Allah ömür verdiği müddetçe hizmeti çok güzel yürütmek gerekir" dedi.

Manisa'nın "şehzadeler beldesi" olarak anıldığını, bu ismin belediyeye verilmesinin çok güzel olduğunu ifade eden Arınç, "Burada Sultan Mustafa'nın sarayından, yayladan bahsediyoruz, Fatih'in Muratlar'ın şehzadelik yaptığı şehirden bahsediyoruz. Çok şükür tarihin, inancımızın, kültürümüzün örnek sayılan bir beldesi Manisa. Ekonomisiyle, ticaretiyle farklı ama önce tarihteki yerini çok iyi bilmemiz lazım" diye konuştu.

Şehzadeler ve Yunusemre belediye başkanlarının başarılı, çalışkan, halk tarafından sevilen kişiler olduğunu kaydeden Arınç, "Büyükşehir belediyesinin farklı bir siyasi partide olması bir açıdan değerlendirilebilir ama ben başkanlarımın büyükşehirle olan ilişkilerinde de en iyi, en verimli noktada çalışacaklarını düşünüyorum. O arkadaşımızın da bu konuda uzak birisi olmadığına inanıyorum. Geçtiğimiz dönem başkanlık yapmıştı, önemli olan akort çalışmaktır, birbirine güvenmek, sevmektir. Önemli olan Manisa'yı ön plana koymaktır yoksa siyasi çekişmelerin yeri değildir belediye hizmetleri" şeklinde konuştu.

Başkan Çelik, Arınç'a el dokuması kilim ile Manisa'ya özgü çeşitli ürünler vererek "Size enerji kaynağı olması açısından" dedi. Arınç ise "Bütçe görüşmelerinde dağıtalım da millet biraz kendine gelsin" dedi.

Çelik ayrıca, Arınç'ın 1994 seçimlerinde Manisa Belediye Başkan adaylığı sırasındaki seçim beyannamesini hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başbakan Yardımcısı Arınç Manisa'da haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:09
  • Guneş
   07:51
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı