Gündem Haberleri

  Başbakan Türkiye’ye yakışmıyor

  Hürriyet Haber
  19.10.2005 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Baykal, Erdoğan’ın özel fotoğrafçısı ile basın görevlisinin cezaevinde olduğunu anımsarak, 'bu Başbakan, Türkiye’ye yakışmıyor’ dedi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ‘Türkiye’yi pazarlamak görevim’ diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’a, bu işin karşılığında komisyon alıp almadığını sordu. Başbakan’ın çevresinden iki görevlinin cezaevinde olduğunu da söyleyen Baykal, ‘Bu Başbakan, Türkiye’ye yakışmıyor’ dedi. Baykal, dün CHP Grubu’nda şunları söyledi:

  2 GÖREVLİSİ TUTUKLU

  Başbakan’ın etrafına bir bakın. Başbakan’ın özel fotoğrafçısı cezaevinde, başbakanlık basın merkezi görevlisi yurtdışında tutuklandı. Bunlar, Başbakan’ın hukuk, hak ve adalet kavramları karşısındaki laubali tavrını göstermiyor mu? Bu, Türkiye’ye yakışmıyor. Bu Başbakan, Türkiye’ye yakışmıyor.

  PANİK İÇİNDE

  Başbakan, köşeye sıkıştı. Bir başbakana uygun düşmeyen ilişkilere girdiğinin farkına vardı. Bu panikle bazı olaylar örtbas edilmek isteniyor.

  IRKÇI DEĞİLİZ

  Sermaye ırkçılığı suçlamasını kabul etmiyoruz. İnsan ırkçılığı ile ilişkisi olan bir siyasetin temsilcisi değiliz. Ben ırka değil, sana, başbakan olarak kurduğun ilişkilere karşı çıkıyorum.

  MAYMUNA ÇEVİRİYOR

  İsrail’deki bir gazete, Sami Ofer için, ‘Gittiği her yerde hükümetleri maymuna çevirir’ diye yazdı. Galataport, Kuşadası, Tüpraş olaylarına bakın. Bundan öte maymunluk var mı? Bunları yapan, ABD’li, Fransız, Arap da olsa karşıyız, Türk de olsa karşıyız.

  KIYAMET KOPTU

  Milletvekilimiz Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Türkiye’yi pazarlıyorsunuz’ deyince AKP’de kıyamet koptu, özür dilemesi, sözlerini geri alması istendi. Aradan 6 ay geçti, Türkiye’yi pazarlamanın görevi olduğunu Başbakan kendisi söyledi.

  KOMİSYON ALIYOR MU?

  Başbakan’ın mesleği, pazarlamacılık. Önceden Ülker ürünlerine pazarlıyordu. İşin doğası gereği bu pazarlama karşılığı komisyon alıyordu. Eskiden Ülker’i pazarlıyordu, şimdi de ülkeyi pazarlıyor. Türkiye’yi pazarladığı için de komisyon alıyor mu?

  SESSİZ KALINAMAZ

  Rektörün tutuklanması olayını sessizce izleme olanağı kalmamıştır. Adaletin kararının saygıyla beklendiği düşüncesini savunmada ciddi güçlükler vardır. Türkiye’de ilk kez bir rektör, yaka paça tutuklandı, cezaevine konulması için dolambaçlı yollara sapıldı.

  İRTİBATLAR ÇIKSIN

  Hükümet düzeyinde, ilgili kişilerle, adliyeyle irtibat kurulup kurulmadığı ortaya çıkmalı. Dürüst, namuslu yaşamlar perişan edilmemeli. Baskı ve husumete yargının alet edilmesine Türkiye seyirci kalamaz.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı