Dünya Haberleri

DÜNYA

  Başbakan taşınıyor

  hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  28 Mayıs 2010 - 13:07Son Güncelleme : 28 Mayıs 2010 - 15:14

  İngiltere'de iktidar değişikliğinden sonra başbakan seçilen Muhafazakar Parti lideri David Cameron, Başbakanlık'taki yeni evine taşındı. Cameron evindeki mütevazı eşyalarla dikkat çekti.

  İŞTE İNGİLİZ BAŞBAKANI'NIN EŞYALARI

  David Cameron Londra'nın en lüks semtlerinden olan Notting Hill'de oturuyordu. Yeni İngiltere Başbakanı Cameron'ın oturduğu evin değeri 2.7 milyon sterlin ancak evindeki eşyaların bir üniversite öğrencisinin eşyalarından hiç farkı yoktu. Küçük bir nakliye aracı Cameronların evinin önüne yaklaştı ve iki işçi tarafından eşyalar teker teker taşınmaya başlandı.

  Taşınan eşyalar arasında tek kişilik bir döşek, IKEA'dan alınmış ucuz dolap ve komodinler dikkat çekti. Başbakan Cameron'ın evinde kullandığı eşyaların oldukça mütevazı olduğu dikkat çekti. İngiltere Başbakanı David Cameron'ın çevreci olduğu biliniyor. Cameron başbakan olmadan önce parlamentoya bisikletle gidip geliyordu. Cameron'ın şimdi de ulaşım aracı olarak metroyu tercih ettiği biliniyor.

  İngiltere'de son olarak alınan tasarruf tedbirlerinden biri de bakanların makam araçlarının ellerinden alınanak, işe giderken toplu taşıma araçlarını kullanmalarının tavsiye edilmesi olmuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı