Başbakan talimat verdi fiyatı 25 lira

DHA
30.01.2015 - 09:51 | Son Güncelleme:

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamuda hediye ve plaket yerine fidan dikilmesi önerisi Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nü de hareketlendirdi. Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, plaket yerine fidan uygulamasından vatandaşların da yararlanabileceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla artık kamuda plaket yerine fidan dikme döneminin başladığını belirten Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, "Kamu kurumları plaket ve hediye vermek yerine bize müracaat edecekler. Biz de belirtilen kişi adına fidanı dikip sertifikasını vereceğiz. Talep edilirse, sertifikayla dikilen fidanın fotoğrafı ve koordinatlarını da vereceğiz. Bu sertifika da hediye olarak verilecek" dedi. Mustafa Türk, Antalya-Korkuteli karayolunda kamu kurumlarının devlet büyükleri adına diktireceği fidanlar için bir alan belirlendiğini de açıkladı.

Başbakan talimat verdi fiyatı 25 lira PLAKETTE CİDDİ İSRAF EDİLİYOR

25 İLA 100 LİRA ARASINDA

Fidan konusunda hiçbir sıkıntının olmadığını bildiren Türk, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün yılda 7 milyona yakın fidan üretimi yaptığını söyledi. Hediye ya da plaket yerine fidan diktirmek isteyen vatandaşların kendilerine başvurabileceğini anlatan Türk, "Sadece kamu kurumları değil bize vatandaşlar da başvurabilir. Örneğin vatandaşlar düğünlerde takı yerine fidan diktirip sertifikalarını da verebilir" dedi. Fidan diktirmeden önce ücretinin ilgili hesaba yatırılması gerektiğini aktaran Türk, fiyatların ise ağacın türüne ve büyüklüğüne göre 25 ila 100 TL arasında değiştiğini söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı