Gündem Haberleri

  Başbakan şifreyi açıkladı

  Hürriyet Haber
  12.05.2011 - 15:35 | Son Güncelleme:

  Seçimlere bir ay kala liderler bugün yine halka hitap etti. Başbakan Erdoğan Balıkesir'de, CHP Genel Başkanı Konya'da, MHP lideri Bahçeli ise Edirne'deydi.

  BAŞBAKAN ŞİFREYİ AÇIKLADI

   

  Başbakan Erdoğan Balıkesir’de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde yapılan işe alımlarla ilgili bir belgeyi açıklayarak söz konusu dönemde yapılan işe alımlarla ilgili Kılıçdaroğlu’na ''Belgenin tarihi 14.7.1998… Olur imzası Kemal Kılıçdaroğlu’nun. Nasıl oluyor da ÖSYM sınav yapamıyor. Nasıl oluyor da yeterli başvuru alınamıyor. Bu söz konusu pozisyonlar neler. Bu pozisyonlara başvuranlar kimler. Esas soruya geliyorum: Sayın Kılıçdaroğlu SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız. Bu atananlar kimler. Sizinle bir akrabalıkları var mı? Soyadları sizin, eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi bu şekilde işe alındı?'' diye sordu.

  YGS’deki şifre iddialarıyla ilgili tartışmalara değinen ve şifre iddialarına tepki gösteren Erdoğan şu ifadeleri kullandı: ''Nedir bu şifre. Şimdi onu açıklıyorum: AK Parti’ye karşı karalama kampanyası. Şifre bu.''

   

  İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

   

  CHP LİDERİ KONYA'DA PARAYI NEREDEN BULACAĞINI AÇIKLADI

   

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da halka hitap etti. Konya'nın göç vermesi nedeniyle 2 milletvekilinin azaldığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “Konya'nın bereketli toprakları, çalışkan insanı, güneşi, suyu, besicisi, çiftçisi yok mu? Konya niye göç verir? Nüfusu iki milletvekili niye azalır? Sandığa giderken bunu düşünmeniz lazım. Eğer nüfus azalıyorsa, çiftçiler büyük kentlerin varoşlarında ekmek peşinde koşuyorlarsa demek ki sorun var demektir” dedi. Kılıçdaroğlu partisinin projelerini açıkladığında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “parayı nereden bulacaksın” diye sorduğunu belirterek, “AKP'nin Genel Merkezi'ne bağlanan hortumları keseceğim, o paraları yoksula vereceğim” dedi.

   

  İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASININ TAMAMI

   

  Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da 'Tarım raporunu' açıklarken konuşmasında YGS'de şifre iddialarının ardından ÖSYM'ye bir mail gönderildiğine ilişkin iddiasını hatırlatarak, kendisinin maili gönderen kişinin ismini açıklamadığını, ancak ilgili bakanın açıklama yaptığını ifade etti. “Sonucunu bekliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
  “Şimdi sayın Recep Tayyip Erdoğan, dün Lüleburgaz'da yaptığı mitingde şöyle diyor; 'sende zerre kadar onur varsa', beni kastederek, 'bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın bu hükümetin bu bakanını açıklarsın.' Benim açıklama yapmama gerek kalmadı. Zaten bu bakan çıktı, açıklamayı yaptı ama sayın Recep Tayyip Erdoğan, önemli bir itirafta bulunuyor, diyor ki, 'Ben çünkü ne Bahçeli'yim ne şuyum ne buyum, biz AK Parti'yiz. Temiz siyaset sözü vererek geldik. Benim bir bakanım bunu yapamaz. Bugüne kadar bazı bakanlarla alakalı atılmış adımlar varsa bunun gerekçeleri vardır. Bugün birçoğu milletvekili adayı olamadıysa nedenleri vardır, milletvekilleri için de aynı şey geçerli.' Müthiş bir itiraf şimdi, hiçbir yorum yapmadan sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, onun sözleriyle hitap ediyorum, sende zerre kadar onur varsa, bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın o bakanları, milletvekillerini açıklarsın. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir Başbakan, bakanlarının ve milletvekillerinin, bazı milletvekili adaylarının isimlerinin yolsuzluklara karıştığını ve bu gerekçeyle listelerle yer almadığını açıkladı. İsimlerini bekliyoruz, zerre kadar onur varsa. Benim değil, onun sözü.”

   

  KILIÇDAROĞLU: ZERRE KADAR ONUR VARSA O BAKANLARI AÇIKLARSIN

  MHP LİDERİ EDİRNE'DE AK PARTİ'Yİ UYARDI

   

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Edirne mitinginde “Seçimlerde toplu iğne ucu kadar leke ve gölge olmamalıdır, hile karıştırılmamalıdır, özellikle sandık sonuçları alınıp, tutanaklar hazırlanırken yanlış yazılımlara, oy avcılığına fırsat verilmemelidir” dedi. AK Parti'yi uyaran Bahçeli, ''Adalet ve Kalkınma Partisi aklını başına alsın, okyanus ötesi bir hesaba kurban gitmesin, dikkat etsin'' diye konuştu.

   

  İŞTE BAHÇELİ'NİN KONUŞMASININ TAMAMI

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı