« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başbakan milli atıcıya tüfek hediye etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milli atıcı Safiye Sarıtürk'e tüfek hediye etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başbakan Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ı ziyaretinde görüştüğü sporcu Safiye Sarıtürk'e yarışmalarda kullanmak üzere söz verdiği tüfek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı tarafından teslim edildi.

Kabakcı, düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın tüm spor dalları ile detaylı bir şekilde ilgilendiğini belirterek, desteğinden ötürü şükranlarını dile getirdi.

Başbakan Erdoğan'ın özellikle amatör spora olan ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Kabakcı, olimpiyatlarda derece yapacak bir sporcuya silah hediye etmesinin, sporcunun moral ve motivasyonunu artırmasına vesile olduğunu vurguladı.

Sırbistan'da düzenlenen ISSF 2011 Dünya Şampiyonası'nda Trap Genç Bayanlar kategorisinde dünya ikincisi olan, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen “trap” eleme müsabakalarında Türkiye rekoru kıran Safiye Sarıtürk de Başbakan Erdoğan'ın hediyesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın hediye ettiği tüfeği aldığını belirten Sartürk, şunları kaydetti:
“Başbakanımız'a çok teşekkür ediyorum. Silahıma alıştığımda çok güzel başarılar elde edeceğimi düşünüyorum. İlk aldığım madalyayı Başbakanımız'a götürüp, gösterip teşekkür edeceğim. 2016 olimpiyatlarında mücadele edeceğimi düşünüyorum ve çok çalışıyorum. Umarım olur.”


Bunları da Beğenebilirsiniz