Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan melek gibi!

  Emre BAYLAN / DHA
  31 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ocak 2011 - 00:31

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bizim Sayın Başbakanımız yalan söylemez, iftira etmez, halkı kandırmaz, yolsuzluk yapmaz, rüşvet yemez, tahrik siyaseti gütmez. Bu millet, bu melek gibi Başbakan’ı haziran ayında halkın arasına gönderecektir” dedi.

  Bahçeli, Antalya’nın Kepez İlçesi’nde şunları söyledi:

  “MHP’yi iktidara hazırlamanın ötesinde, daha etkin, verimli, sağlıklı ve sorun çözen bir iktidar yapısının nasıl oluşması gerektiği noktasında bilim insanlarının desteğini de alarak, yolumuza devam edeceğiz. Biz bu güzel çalışmaları sürdürürken Sayın Başbakan, bir tahrik siyasetinden bahsediyor. 12 Eylül öncesi yaşanmış olayları kaşıyarak toplumu yine germe politikası takip ediyor. 8 yıldan bu yana bu ülkenin Başbakanı’dır. Kahramanmaraş olaylarını gündeme getirip inceleyebilir, Sivas olaylarını inceleyebilir, bunlarla ilgili yeniden bir sorgulama başlatabilir. Bunların hiçbirisini yapmaksızın MHP’yi suçlamaya yönelmesi, izahı çok zor bir durumdur.

  Hani hesap soracaktı

  Bizim Sayın Başbakanımız yalan söylemez, bizim Sayın Başbakanımız iftira etmez, bizim Sayın Başbakanımız halkı kandırmaz, bizim Sayın Başbakanımız yolsuzluk yapmaz, rüşvet yemez, bizim Sayın Başbakanımız tahrik siyaseti gütmez, bizim Sayın Başbakanımız sanki bir melek. Melek gibi bir Başbakanımız var. Herhalde bu millet, bu melek gibi Başbakan’a bir kez daha sahip çıkarak, kendisini haziranda gerekli milli iradeyle, milletten aldığı desteği geri çekmek suretiyle tekrar halkın arasına gönderecektir. 12 Eylül’den hesap soracağını söylemiştir. Aradan geçen süre içinde binlerce başvuru söz konusuyken hesap soracak bir adım atılmamıştır. Başbakan, 12 Eylül ile özdeşleşmiş.”

  ‘Tahrik siyaseti’ yanıtı

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Manavgat İlçesi’ndeki ‘Akademisyenler Çalıştayı’ için önceki gün geldiği Antalya’daki ziyaretlerini dün de sürdürdü, partisinin Kepez İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın muhalefete yönelik ‘tahrik siyaseti’ eleştirilerine yanıt verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı