Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan Meksika’da

  Hürriyet Haber
  10 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 10 Aralık 2009 - 09:15

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Washington’daki temaslarının ardından gezisinin ikinci durağı olan Meksika’nın başkenti Mexico City’e geldi. Erdoğan'ın Türkiye'ye yarım gün erken döneceği bildirildi.

  Önce Ulusal Vatan Anıtı’na çelenk koyan Erdoğan için resmi karşılama töreni Cumhurbaşkanlığı Resmi Konutu Los Pinos’ta yapıldı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Felipe Calderon ile başbaşa görüşmesinin ardından heyetlerarası görüşmelere geçildi. Calderon’un, Erdoğan onuruna verdiği yemekten sonra Osmanlı Kolonisi’nin 1910 yılında Mexico City’ye hediye ettiği saat kulesini ziyaret eden Erdoğan, Meksika Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ‘’Matias Romero Enstitüsü’nde’’ bir konuşma yaptı.

  Erdoğan, Tokat’taki terör saldırısı nedeniyle Meksika gezisini erken bitirerek bugün Türkiye’ye dönüyor. Başbakan Erdoğan, Meksika Senatosu’nu ziyaret edecek, daha sonra Aztek Piramitlerini gezecekti. Erdoğan, Meksika Senatosu’nu ziyaretinden sonra Aztek Piramitlerini gezmeyerek, Türkiye’ye yarım gün kadar erken dönmüş olacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı