Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan’ın değil Türkiye’nin itibarı

  ANKARA
  31 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ekim 2007 - 01:24

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak, "Söz konusu olan Başbakan’ın değil Türkiye’nin itibarıdır" dedi. Baykal CHP Grubu’nda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

  KARARLI OLMALI Başbakan Erdoğan’ın ABD’ye yapacağı ziyaret öncesinde yeni bir üsluba yönelme ihtiyacı içine girmek durumunda kaldığını üzüntüyle gözlemledim. Söz konusu olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın itibarı değildir. Söz konusu olan 84. kuruluş yıldönümü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarıdır. Türkiye, bir an önce sınır ötesi operasyon konusunda kararlılığını göstermesi gerekmektedir. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, operasyon konusunda Türkiye’den 72 saat süre istedi. Türkiye de bu talebi belki bir çözüm sağlanabilir umuduyla kabul etti. 72 saat geçti. Bir 72 saat daha geçti. Kaçıncı 72 saatin içerisindeyiz.

  HARİTADA BELLİ Türkiye’nin güney sınırında, dağların bittiği ovaların başladığı noktalarda güvenlik kordonu oluşturması gerekmektedir. Bugün Hürriyet’te yayınlanan haritada sınırdaki durum açıkça görünüyordu. Biz sınırda düzeltmeler yapılması gerektiğini 5 yıl önce söylemiştik. Alacağımız ya da almayacağımız karar, geleceğimizi ciddi şekilde etkileyecektir. Müdahale kararı alınırsa Türkiye’nin bölgede oyun oynanamayacak, ciddi bir ülke olduğunu gösterecek.Karar alınmazsa, Türkiye’nin saygınlığı kaybolacaktır.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı