Gündem Haberleri

  Başbakan Hakan Şükür'e ne görev verdi?

  Özgür ALTUNCU - İstanbul-DHA
  12.09.2013 - 17:51 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kamu - Özel Sektör İşbirliğiyle hayata geçirelecek 16 şehir hastanesinin imza töreninde Hakan Şükür sürprizi yaptı.

  Özel Sektör İşbirliğiyle hayata geçirelecek 16 Şehir Hastanesinin imza törenine katıldı. Tek tek bütün hastanelerin protokolleri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile yüklenici firma yöneticileri arasında imzalanırken Erdoğan proje bedellerini düşürmek için pazarlık yaptı. Erdoğan projelerin tamamında "Bu kusüratları düzleyelim" diyerek fiyatlarda indirim yaptırdı.

  Sıra Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun bulunduğu bölgeye yapılacak İstanbul Şehir Hastanesi'ne geldiğinde Erdoğan'dan beklenmeyen bir sürpriz geldi. Proje bedelinin 2 Milyar 200 Türk Lira olarak kalmasını isteyen Erdoğan, projeye yeni bir ilavede bulundu.

  Erdoğan, "Biz bu projenin içerisine bir de Spor Hastanesi kuralım" dedi. İstanbul milletvekillerinin hazır bulunduğu imza töreninde Erdoğan, Hakan Şükür nerde diye sordu ? Şükür'ün "Burdayım Başbakanım" demesi üzerine Erdoğan arkasına dönerek, "Bu işin takipçisi sen olacaksın, Türk sporuna hediyeniz olacak ona göre" dedi. Protokol salondakilerin alkışları arasında imzalandı.


  BAŞBAKAN'DAN HAKAN ŞÜKÜR'E SÜRPRİZ GÖREV


  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı