Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'dan yaşam tarzı vurgusu

  Hürriyet Haber
  20.01.2011 - 16:31 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘bertaraf’ tartışmalarının yaşanmasından sonra ilk kez TÜSİAD Genel Kurulu’na katıldı, önemli bir konuşma yaptı. İş dünyasına, Türkiye’ye yönelik mesajlar verdi. Zaman zaman ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nu patronlara şikâyet etti. Ancak konuşmasında bir ayrıntı vardı ki çok dikkat çekti. Bu konuya tam dört kez değindi. Altını kalın çizgilerle çizdi. Bu önemli konu, “içki yasağı” gibi yaşam tarzını ilgilendiriyordu. Konuşmasının ayrı bölümlerinde Başbakan “yaşam tarzı” konusuna böyle değindi.

  "YAŞAM TARZIMIZA MÜDAHALE EDİLDİ"

   

  “Kılık kıyafetimize müdahale edildi, yaşam tarzımıza müdahale edildi,fikirlerimiz dışlandı, aşağılandı, hatta mahkûm edildi, mahpus edildi. Biz, bize yapılanların hiç kimseye yapılmamasını savunduğumuz için milletimizin çoğunluğu tarafından iktidara getirildik. 'Kimsenin kılık kıyafetine karışılmasın' dedik,'kimsenin yeme içmesine müdahale edilmesin' dedik, 'konuşanlar susturulmasın,düşünceler mahkûm edilmesin' dedik.

  "YAŞAM TARZINA MÜDAHALE BAYAT BİR KAMPANYA" 

  Bunu, bu niyetimizi milletimizle samimi şekilde paylaştık ve milletimizden takdir gördük. Şu anda, birilerinin son derece yanlış ve yanlı şekilde iddia ettiği gibi, eğer yaşam tarzlarına müdahale edersek, kendimizi, kendi kimliğimizi, muhafazakâr demokrat ilkelerimizi inkar etmiş oluruz. Şu anda, yaşam tarzlarına müdahale başlığı altında yürütülen kampanya, açık söylüyorum, geçmişte defalarca yapılmış, tezgaha konmuş, bayat bir kampanyadır.”

         

  Erdoğan, günlerce, haftalarca, aylarca “İstanbul'da belediye içkiyi yasaklıyor, yasaklayacak” diye yazıldığını ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ve Başbakanlığının da tüm bu yalanları, iftiraları, ithamları püskürtmekle geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:


  "YAŞAM TARZINA MÜDAHALE ETMEYİZ"

  “Ben burada, TÜSİAD Genel Kurulu'nda bir kez daha ifade ediyorum; Biz,damdan düşerek geldik, damdan düşmenin ne olduğunu biliriz. İşte onun için,hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyiz, edilmesine de müsaade etmeyiz. Bu noktadaki endişeler tamamen yersizdir. Bu noktadaki endişeler, tıpkı ekonomide yapıldığı gibi, kasıtlı bir propagandanın, niyet okuyuculuğunun eseridir ve tekrar ediyorum, bayat bir tezgâhtır.”

   

  BAŞBAKAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı