Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan Erdoğan'a Viyana'da destek

  AA
  23 Haziran 2013 - 17:38Son Güncelleme : 23 Haziran 2013 - 20:07

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da toplanan en az 10 bin kişi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek amacıyla miting düzenledi.

  Avrupa Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen mitinge Avusturya'da yaşayan Türk vatandaşlarının yanı sıra, çeşitli Arap ülkeleri, Bosna Hersek, Kosova, Makedonya ve Arnavutluk gibi Balkan ülkelerinden gelenler ile çok sayıda Müslüman ülkeden kişi kendi ülkelerinin bayraklarıyla katıldı.

  VİYANA'DA BAŞBAKAN'A DESTEK MİTİNGİ

  MİTİNGDEN KARELER

  Viyana'da "Büyük Viyana Buluşması" başlığıyla düzenlenen miting için toplanan binlerce kişi, miting öncesinde 10'uncu Viyana Mahallesi'nden başlattıkları destek yürüyüşünü Batı Tren İstasyonu önündeki Avrupa Meydanı'nda sonlandırdı.

  Yürüyüşün ardından düzenlenen mitingde sık sık Başbakan Erdoğan ve Türkiye lehine tezahüratlar yapılırken, göstericiler "Dik dur eğilme, Viyana gurbetçiler seninle", "Yedirtmeyeceğiz", "Yalnız Değilsin" şeklinde pankartlar taşıdı.

  ERDOĞAN TELEFONLA BAĞLANDI
  Başbakan Erdoğan, miting konuşmalarının yapıldığı Avrupa Meydanı'na telefonla bağlanarak, katılımcıları selamladı.

  Mitinge katılanların sayısına ilişkin farklı rakamlar telaffuz edilirken, bazı çevreler katılımın 10 bin kişi dolayında olduğunu ileri sürdü, bazı çevreler de katılımın 20 bin kişi olduğunu söyledi.

  Miting, konuşmaların ardından olaysız şekilde sona erdi.

  Başbakan Erdoğana Viyanada destek NEW YORK’TA ORTAK GÖSTERİ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı