Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'a teşekkür mektubu

  A.A
  25.04.2009 - 11:12 | Son Güncelleme:

  Hak-İş, Uluslararası Sendikalar Konfederasyonunun (ITUC), G20 Zirvesi'nde Hükümet'in oynadığı rolden duyduğu memnuniyete ilişkin mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletti.

  Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Erdoğan'a ilettiği mektuba ilişkin, ITUC Genel Sekreteri Guy Ryder'ın, G20 Londra Zirvesi'ni, konfederasyonlara gönderdiği bir yazı ile değerlendirerek, zirvenin sendikal hareket açısından başarılı geçtiğini ve bu konudaki katkılar için teşekkür ettiğini belirtti.

  ITUC'un, Londra Zirvesi'nde, Washington Zirvesi'ne göre, işler ve sosyal politikalar alanında daha fazla ilerlemenin olduğunu vurguladığı ifade eden Uslu, Başbakan Erdoğan'a ilettiği mektupta şunları kaydetti:

  “ITUC, Hükümet'in, bizlerin girişimi sayesinde taleplere pozitif yaklaştığını belirterek, zirvede oynadığı rolden dolayı hükümetimize memnuniyetini iletmemizi istemiştir.

  ITUC, Londra Zirve kararlarının etkin bir şekilde izlenmesinin çok önemli olduğunu ve bu nedenle, Eylül 2009 tarihinde yapılacak olan Üçüncü G20 Zirvesi için Hükümet'e önerilerin iletilmesi yönündeki hazırlıkların önemine dikkat çekmektedir.

  Küresel sendikal taleplerin karşılanması konusundaki katkı ve hassasiyetlerinizden dolayı biz de Hak-İş olarak teşekkürlerimizi sunarız.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı