Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan Uşak'ta konuştu

  A.A
  15.05.2011 - 15:50 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine başlamadan ‘Bugün Pazar zor soru sormayacağım diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben, “(Yakınlarımızı almak suç mu?) Yahu bir başkasının bir tane, iki tane yakını çıksa kıyamet koparıyorsunuz. Sen 50, 60, 70, 80 yakınını, akraba-i taallukatını yerleştireceksin, terör suçundan yargılanıp çıkanları yerleştireceksin, ondan sonra da konuşacaksın” dedi.

  Başbakan Erdoğan, Uşak Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, AKParti karşısında bir çete kardeşliğinin oluşturulmaya çalışıldığını, Türkiye'yieski karanlık günlere çekmek isteyenlerin bulunduğunu, buna izinvermeyeceklerini, 12 Haziran'da milletin bu oyunu bir kez daha bozacağınısöyledi.


  “KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖZÜR BEKLİYORUZ”

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan söylediği “yalanlardan” dolayı özürdilemesini beklediğini, “bizden, milletten, tüm Müslümanlardan özür dilemesini”beklediklerini, bu erdemi göstermediklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, şöylekonuştu:


  “Kendisi bizim kutsal değerlerimize dil uzattı, özür dilemedi.Milletvekili adayı Allah'ın ayetine, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı kapısındayazan Allah'ın ayetine 'Sinir bozucu' diyerek dil uzattı, hala özür dilemedi.Profesörmüş. Yahu profesör olsan ne yazar? Her şeyden önce sen bir ilim kadınıolabilirsin, ama ne yazık ki irfan sahibi olamadın. Herhalde mezarlığıngirişindeki o ayeti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın sözüzannetti. Yahu sen ölmeyecek misin? Tabutunun üzerindeki o yeşil örtüde neyazıyor? 'Her nefis ölümü tadacaktır', sen de tadacaksın. Ölmeyecek miyiz? Kalan var mı? Öleceğiz. Musalla taşına getirip koyacaklar, hocaefendi musalla taşına gelecek, ne diyecek? 'Cumhurbaşkanı, başbakan niyetine' demeyecek, 'Trilyarderniyetine' demeyecek, 'Profesör, ordinaryüs' niyetine demeyecek. Ne diyecek? 'Erkişi, hatun kişi niyetine' diyecek.”

  “BEN AVANTAJLIYIM”

  Asıl eşitliğin musalla taşında gerçekleştiğini, herkesin hesabını hesapgününde vereceğini, ak ve karanın o zaman belli olacağını belirten Erdoğan,“Gömdükleri yer 2 metreküp yer yahu. Ben avantajlıyım 1,85 ile biraz daha fazlaolabilirim” dedi.


  “Baki kalan bu kubbede bir hoş sada olacak” diyen Başbakan Erdoğan,“Geride güzellikler bırakıyorsan mesele yok. Bırakamıyorsan vay haline, yandın”dedi.


  Kılıçdaroğlu'na yönelttiği soruları duymazdan geldiğini ifade edenErdoğan, şöyle devam etti:

  “BUGÜN PAZAR ZOR SORU SORMAYACAĞIM”


  “Şimdi kendisine bir soru daha yönelteceğim. Bugün pazar, tatil, zorsoru sormayacağım. Hafta içinde cevap bekleyeceğim. Soru şu: Değerli kardeşlerim,Sayın Kılıçdaroğlu, hem biz, hem kamuoyu çok merak ediyoruz. Allah aşkına senineline ÖSYM ile ilgili o maili kim tutuşturdu? Sana bu şakayı kim yaptı? İçinde'Yeğenin' kelimesi geçen, uyduruk olduğu belli o maili sana kim verdi? Şu andaemniyet güçleri bu işi takip ediyor. O maili atan er, geç çıkacak meydana. Amabiz asıl size bu şakayı kimin yaptığını merak ediyoruz. 'Ben dürüstüm' deyip,'Benim adım Kemal' deyip, 'Gandi' deyip SSK'ya yerleştirdiğin yakınlarını, nasılbatırdığını sormaya devam edeceğiz. Çünkü senin tüm o yaptıkların meydana çıkacakbelgelerle. Peki sen geçenlerde bir şeyi itiraf etmek zorunda kaldın.'Yakınlarımızı almak suç mu?' Yahu bir başkasının bir tane, iki tane yakını çıksakıyamet koparıyorsunuz. Sen 50, 60, 70, 80 yakınını akraba-i taallukatınıyerleştireceksin, terör suçundan yargılanıp çıkanları yerleştireceksin, ondansonra da konuşacaksın. Yasalara uygun mu? Yasalara uygun olsa da bu işin biredebi, adabı var. Bak imtihanla almıyorsun, atamayla alıyorsun. Niye imtihanla değil de atamayla? Benim vatandaşlarım imtihanla girecek, şakır şakır başaracak.


  ÖSYM imtihan yapamıyor, bunları da atamayla alalım. Kim bunlar açıkla,nerelere aldın? Açıkla. Diyor ki: Gelsin televizyona çıkalım. Sayın Kılıçdaroğlu,daha dur bakalım, sen amatör kümede oynuyorsun. Amatör küme kulübüyle Süper Lig kulübü bir araya getirilemez. Sen daha çıraklık safhasına girmedin, dur bakalım.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı