Gündem Haberleri

Başbakan Erdoğan Malatya'da konuşuyor

hurriyet.com.tr
14.11.2009 - 14:13 | Son Güncelleme:

Başbakan Erdoğan, Malatya’da açılışlara katıldı. Malatyalılara seslenen Erdoğan’a, toplanan kalabalık ‘Allah’ına kurban Başbakan Erdoğan” diye tempo tuttu, Erdoğan ise buna karşılık “Sizin Allah’ınıza kurban” yanıtını verdi.İşte Başbakan Erdoğan’ın konuşmaları
:

Başbakan Recep  Tayyip Erdoğan, “25 yılda terörün lobisi ve piyasasının oluştuğunu” ifade  ederek, “Bu kanlı piyasada şu anda ekmek yiyenler var. Bu kanlı pazardan rant  devşirenler var. Bu kanlı sektörden kendilerine siyasi çıkar sağlayanlar var”  dedi.

Erdoğan, Beydağı Ağaçlandırma Projesi ve Malatyapark Alışveriş Merkezi  ortak açılış töreninde yaptığı konuşmada, Malatya'nın Türkiye, Türkiye'nin de  Malatya olduğunu söyledi.

Malatya'nın, Türkiye'nin aynası olduğunu belirten Erdoğan, “Malatya  Türkiye'nin özetidir. Malatya birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, cömertliğin  şehridir. Malatya en çok da kardeşliğin şehridir. İşte ben bugün kardeşliğin  şehrine, dostluğun şehrine, birlik ve beraberliğin şehrine, milli birlik ve  kardeşlik sürecini anlatmaya geldim” diye konuştu.
       
"13 KASIM DÖNÜM NOKTASI”

         
Türkiye'nin dün tarihi günlerinden birini yaşadığını vurgulayan Erdoğan,  13 Kasımın Türkiye için bir milat olduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan, “13  Kasım tarihi birliğimiz için, beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için, dayanışma  için, büyük Türkiye için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Türkiye'nin büyük bir devlet, Türk milletinin de büyük bir millet  olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

 “Tarihimizde hiçbir zaman teröristlerle bölücülerle asilerle pazarlık  yapmadık, bundan sonra da asla yapmayız. Bu ülkenin hiçbir şerefli hükümeti hukuk  önünde mahkum olmuş suçlularla masaya oturmamıştır, bundan sonra da oturmaz,  oturamaz. Bu ülkenin sınırları, bu ülkenin demokratik, laik, sosyal, hukuk  devleti, bu ülkenin İstiklal Marşı, bu ülkenin bayrağı, bu ülkenin devleti, hiç  kimse tarafından tartışma konusu yapılamaz. Bu ülkenin aziz şehitlerine hiç kimse  saygısızlık yapamaz. Bunu yapanlar önce karşılarında beni ve partimi bulurlar.

Benim aziz milletim şunu aklından çıkarmamalı; 25 yıldır devam eden  terörün, terörün zorunlu kıldığı terörle mücadelenin bu ülkeye maliyeti ne,  biliyor musunuz? 300 milyar dolar oldu yaklaşık olarak. Bu 300 milyar dolar 25  yıl boyunca benim Edirneli, Tekirdağlı, İstanbullu, Sakaryalı, Yozgatlı,  Kayserili, Konyalı, Osmaniyeli, Antalyalı, Diyarbakırlı, Muşlu, Vanlı, Ağrılı,  Bitlisli, Malatyalı kardeşimin cebinden çıktı. Bu 25 yılda terör meselesi  çözülebilseydi, Türkiye'nin kaynakları Türkiye için kullanılsaydı 9 tane GAP, 50  tane Atatürk Barajı, binlerce kilometre otoyol, 10 bin hastane, 100 bin okul  yapabilirdik. 2 milyon kişiye iş üretebilirdik.”
       
"HABUR'DAKİ MANZARA İSTİSMARIN ORTAYA ÇIKARDIĞI TABLO”

         
Başbakan Erdoğan, 25 yılda terörün lobisi ve piyasasının oluştuğuna  işaret ederek, şöyle devam etti:

“Bu kanlı piyasada şu anda ekmek yiyenler var. Bu kanlı pazardan rant  devşirenler var. Bu kanlı sektörden kendilerine siyasi çıkar sağlayanlar var.  Terör bittiği zaman, silahlar sustuğu zaman, şehit cenazeleri gelmediği zaman,  gençler dağa çıkmadığı zaman, analar ağlamadığı, gözyaşı dökmediği zaman işte bu  kanlı piyasanın rantçıları işsiz kalacaklar. İşte o zaman şehit cenazelerini  istismar edemeyecekler. İşte o zaman benim doğulu, güneydoğulu kardeşlerimi  istismar edemeyecekler. Habur'da, Diyarbakır'da gördüğünüz manzara bu istismarın  ortaya çıkardığı tablodur. Benim aziz milletimi yanıltmaya, kandırmaya, tahrik  etmeye, hassasiyetlerini sömürmeye dönük gayretlerdir. İşte bu istismar  hilesidir, oyunudur ve desisesidir.”

Konuşmasında medyayı da eleştiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bir takım medya kuruluşları, bu kardeşlik sürecinin altını oymanın  gayreti içerisindeler, gösterdikleri görüntülerle yaptıkları yalan haberlerle  çizdikleri olumsuz tablolarla süreci baltalamanın çabası içindeler. Benim  milletim bu istismarcılara boyun eğmeyecek. Benim milletim bu istismarcılara prim  vermeyecek. Biz kardeşliğimizi pekiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. “
       

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı