Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Başbakan Erdoğan Konya'da konuştu

  17 Aralık 2012 - 07:55Son Güncelleme : 17 Aralık 2012 - 09:49

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya’daki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  Yarın inşallah vuslatının 739’ncu yıl dönümünde Konya’da Hazreti Mevlana’yı hep birlikte yad edeceğiz. Bu kadim Selçuklu başkentine hizmet etmek bizim için iftihar vesilesidir.

  "PROJE RAFA KALKMIŞTI"

  Konya’nın asırlardır hayalini kurduğu bir projenin açılışını yapıyoruz. Konya ovasını suyla buluşturacak Mavi Tünel ve Bağbaşı tünellerini tamamladık ve bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Biz göreve geldiğimizde Konya Ovası projesini raflara kaldırmış terk edilmiş halde bulduk. GAP ve DAP ile birlikte Konya Ovası projesini ele aldık ve çalışmalara hız verdik.

  "YARI FİYATINA MAL ETTİK"

  Bakın Konya alan olarak en büyük illerinden biri. Ancak su kaynakları son derece kısıtlı. 1819 yılında yaklaşık 200 yıl önce Konya topraklarının bu susuzluğunu gidermek için ilk girişim yapıldı, başarısız oldu. 1891-72 ve 80’de aynı şekilde teşebbüsler oldu ama bunlar da sonuçsuz kaldı. 2004 yılında biz bu projeyi yeniden ele aldık Bağbaşı ve Mavi Tünel ihalesi 1996’da 400 milyon dolara yapılmıştı. Bu rakam 550 milyon dolara kadar varıyordu. Biz yeni teknikler uygulayarak projenin maliyetini iyice düşürdük. 217 milyon dolara ihale edildi. Biz bu iki yatırımı neredeyse yarı fiyatına mal ettik.

  TBMM genel kurulu bir haftadır yoğun şekilde çalışıyor. Perşembe günü bütçe oylaması yapılacak ve 2013 bütçemiz de şekillenmiş olacak. Hükümet olarak 10 bütçe hazırladık. Biz görevi devraldığımızda Türkiye ekonomik yük bakımından 26. sıradaydık, şu anda 17’nci sıraya yükseldik. Bu lafla olmuyor, çalışarak oluyor.

  "BEKARLARA SESLENİYORUM"

  Bekar olan gençlere sesleniyorum. Gençler evleneceksiniz. 1071 neslini sizler yetiştireceksiniz. Her gittiğim yerde en az üç çocuk diyorum. Daha fazla olmalı, azı olmamalı. Genç ve dinamik bir nüfusu yetiştirmeliyiz. Bunu ihmal etmeyelim.

  4+4+4 ile yeni bir dönem başladı. Siz birilerinin televizyonlarda dediklerine bakmayın. Onların derdi yok. Biz dertliyiz dertli.

  “NE OLUR BİRBİRİMİZİ ALLAH İÇİN ÇOK SEVELİM”

  Ne olur, birbirimizi Allah için çok sevelim. Birbirimize düşürmek isteyenlere prim vermeyelim. Biz enerjimizi dışarı harcayalım. Bizi ayırmak bölmek isteyenlere kulak asmayalım. Bizi kıskananlar var onların oyununa gelmeyelim. İnanıyorum ki bu oyunu bozacağız.
  Konya gibi şehirlerimize yeni bedeller ödetilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

  Başbakan Erdoğan Konyada konuştu


   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 273 Yorum }
  • hilary yılmaz 18.12.2012 00:19:25
   çok çocuk yapma konusunu çeşitli yönleriyle ele alan "EN AZ ÜÇ DİYORLAR AMA" ismindeki kitabı okuyabilirsiniz
  • en iyisi 10 cocuk 17.12.2012 18:39:13
   Basbabanimiz az söylemis, en iyisi her kes en az 10 cocuk yapsin, en azinda osmanli imparaorlugunu yeniden kurariz.Hadi herkese kolay gelsin.
  • E A 17.12.2012 16:37:58
   ah bu ülke çocuk bakmaktan anladıkları 15 çocuğu doğurup sokağa salmak olan cahil insanlarla dolu malesef. acaba biliyorlar mı o 15 çacuğu olan adamın çocuklarının ismini dahi bilmediğini? ne şekilde büyüdükleri önemli değil zaten. hiç olmadı bakamadığınızı sokağa atın. yeterki sayı tutsun.
  • ahmet yelkenkaya 17.12.2012 16:12:39
   Sayın Jigsav Kramer senin gibiler olduktan sonra onlar daha çok çocuk bakarlar sen hala uyanamamışsın devlet ordakilerin elektrik paralarını yıllardır senden benden alıyor kira yok su yok nerden buldun yok sen daha uyu uyandığında bakarsın 15 çocuğun olmuş hepsinede bakarsın sen ....
  • JIGSAW kramer 17.12.2012 15:05:42
   yorumları okudum tam bombalık yorumlar vardı kırıldım gülmekten iyide kardeşim doğu ve g.doğuda adam 15 çocuga nasıl bakıyorda siz 3 çocuga bakamıyosunuz??????
  • erdal yal 17.12.2012 13:13:48
   Sayın başbakanımız , çevresindeki pembe güzlüklüler nedeniyle memleketi güllük gülistanlık sanıyor. Gençlerin kendisi ve çevresindekiler gibi tuzu kuru babaları , işleri , ev kuracak imkanları olsa tabii ki evlenirler , onun söylemesine gerek yok ki , bu Allahın Emri ve tabiat kanunu.
  Sayfa Başı
  HaberlerSınavkpss sorularıdhbt sorularıdhbt cevaplarıdhbt ne zaman açıklanacakdhbt sonuçlarıaöf