Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu

  Mehmet BULUT/GAZİANTEP, (DHA)
  25 Haziran 2013 - 16:27Son Güncelleme : 25 Haziran 2013 - 16:27

  CHP Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Durdu, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylarda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları yüzde 50 diye ayırdığını ve halkı suça tahrik ettiğini ileri sürerek hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Gaziantep Adliye Sarayı Cumhuriyet Savcılığı’na gelen CHP Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Durdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Taksim Gezi Parkı olaylarında halkı yüzde 50 diyerek ayırdığını ve halkı suç işlemeye, kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet savcısına hazırladığı dosyayı teslim eden Durdu, CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ ile birlikte adliye önünde basın açıklaması yaptı.

  Türkiye’nin yeniden şekillendiğini belirten Mehmet Durdu, şunları söyledi:

  "Adalet dağıtımı ve demokrasi birbirine paralel olarak liderlerin söylemlerine göre değil, toplumların beklentilerine göre gelişiyor. Bunu, ülkemiz Gezi Parkı direnişi ile bir kez daha anlamış ve idrak etmiş bulunuyor. Artık demokrasi ve adalet fötr şapkada, siyasi sembollerde, lider karizmasında değil, sokaklarda meydanlarda sözünü söyleyen kitlelerin omuzlarında yükselecek. Tabii ki kendi siyasi ekseninde, lider sultası oluşturmak isteyenler ise faşizmin bekçisi konumuna düşeceklerdir. Tarih bu saatten sonra Recep Tayip Erdoğan’ı diktatör olarak yazacaktır. Cumhuriyet Başsavcılığı’na yargı görevini yapanı etkileme, kanunlara uymamaya tahrik suçlamasıyla yaptığımız başvuruyla Başbakanın yargılanmasını talep ediyoruz. Yürekli, onurlu, aydın adalet mensuplarının adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz. Başbakan Erdoğan’ı yargılayacak yiğitleri arıyoruz."


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı