Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan: Beni bulaştırmaya çalışıyorlar

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 22:35 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın tutuklanmasının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, ”Mevcut gelişmelere beni bulaştırmaya çalışıyorlar. Boşuna uğraşmasınlar. Bu işlerin içerisinde ne ben, ne de arkadaşlarım var. Olamaz” dedi.

  Erdoğan, İstanbul Büşükşehir Belediyesi tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sadece ekonomisiyle değil, her alanda büyüyüp geliştiğini söyledi.

  Türkiye'nin ataletten kurtulduğunu, ayak bağlarından ve eski ağırlıklarında da kurtuldukça ileriye doğru mesafe alacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin kendi öz gücüne kavuşması, dünyadaki itibarının ve cazibesinin artmasının sadece Türk vatandaşlarını mutlu etmekle kalmadığını, “hukuku olan sayısız ülkeyi, komşuları, akrabaları ve yüz milyonlarca kardeşini heyecanlandırdığını” söyledi.

  "BAROLAR NEREDEYDİ?"

  Başbakan Erdoğan, bu ülkede artık bir şiir okuduğu için hapse girmiş belediye başkanının başbakanlık yaptığını ifade ederek, şöyle devam etti:

  “Bir şiir okuyup hapse girdiğimizde Barolar Birliği neredeydi acaba? Bunların 'hak, hukuk arama' diye bir derdi yok muydu acaba? O zaman neyle meşguldu bunlar? Düşünceden, fikirden yana ve cumhuriyetimizin banisi, idolü durumunda olan bir şahsın şiirini okumaktan dolayı içeri giren bir belediye başkanından dolayı acaba zerre kadar bir tedirginlik duydular mı? Duymadılar... Şu mevcut gelişmelere beni bulaştırmaya çalışıyorlar. Boşuna uğraşmasınlar. Bu işlerin içerisinde ne ben, ne de arkadaşlarım var. Olamaz. Herhalde bunların artık yapacakları birşey kalmadı. Kalmadığı için de bütün kamuoyu araştırmalarına bakıp neticeyi de gördükleri zaman 'ne yapalım, çamur atalım belki tutar' diye düşünüyorlar. Güneşi çamurla, balçıkla sıvayamazsınız, boşuna uğraşmayın.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı