Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan: Anadolu yollarına düşerim

  Hürriyet Haber
  20.02.2011 - 13:59 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir'de katıldığı açılış töreninde, partisinin ikinci olması durumunda genel başkanlığı bırakacağını ve Anadolu yollarına düşeceğini söyledi. İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları:

  Türkiye’yi Mısır’a Tunus’a benzetmeye kalktılar. Şu 8 yılda milletim hür iradesiyle kararını verdi. Milletim iktidarı dinlerdi, muhalefeti dnleri, ve her seferinde vicdanıyla karar verdi.

   

  112 gün sonra sandık yine milletin önüne gelecek. Vicdanıyla kararını verecek. Bu azizi millet ne derse o olacak. Korkudan bahsedenlere söylüyorum. Sandık orada bizi korku imparatorluğu kurmakla itham edenlere söylüyorum. Demokrasiye millete kendinize güveniyorsanız sandık orada.


  ANADOLU YOLLARINA DÜŞERİM

  Eğer millet size inanırsa gereğini yapar. Ama inanmazsa siz de gereğini yapacak mısınız? Partim 2. parti olursa genel başkanlığı bırakır Anadolu’nun yollarına düşerim. Sizin partiniz ikinci parti olursa siz de halkın arasına çekilere “Genel başkanlığı bıraktım” diyebilecek misiniz.

   

  Bunu daha önce de söyledim. Ama hiçbirisi böyle bir açıklama yapmadı. Bunlar koltuğu bırakamaz. Çünkü bunlar koltuktan güç alır. Liderlik koltuğu güç katmakla olur.

   

  Biz bize oy verenlerin değil 74 milyonun hükümetiyiz. Herkesin yaşam tarzına, görüşüne.saygılıyız. Birileri bize sürekli fatura kesip duruyor. Ama biz öyle düşünmüyoruz. At deniz balık bilmezde halik bilir diyoruz.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı