Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan Davutoğlu’nun Antalya ve Isparta programları iptal

  Emre BAYLAN/ANTALYA (DHA)
  10 Ocak 2015 - 14:28Son Güncelleme : 10 Ocak 2015 - 14:27

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun yarın Fransa’ya yapacağı ziyaret nedeniyle Antalya ve Isparta programları iptal edildi.

  Antalya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Başbakanımız Fransız hükümetinin davetine icabetle yarın Paris’te yapılacak terörü telin ve Fransız halkı ile dayanışma yürüyüşüne katılacaktır. Bu nedenle Sayın Başbakanımızın Antalya programı iptal edilmiştir" denildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin yarın toplanacak 5’inci olağan il kongresine katılamayacağını açıklayan Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Başbakan Davutoğlu’nun kongrelerine katılamayacağını, 4 bakan ve 1 genel başkan yardımcısının kongrede olacağını söyledi.

  Kongreyle başkanlık görevini Rıza Sümer’e bırakmaya hazırlanan Köse, İl Kongresi’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’yla birlikte Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun katılımıyla toplanacağını kaydetti. Ak Parti’nin Antalya il kongresi Kepez Arena’da saat 10.30’da başlayacak.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 10.30’da Antalya kongresindeki konuşmasından sonra helikopterle Isparta’ya geçerek ve saat 12.30’da Isparta il kongresindeki konuşmasından sonra Antalya’ya dönüp buradan da uçakla Almanya’ya gidecekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı