Dünya Haberleri

DÜNYA

  Başbakan Davutoğlu, Merkel ile görüştü

  AA
  04.04.2016 - 16:29 | Son Güncelleme:

  Başbakan Davutoğlu'nun Merkel ile yaptığı telefon görüşmesinde, yasadışı göçle mücadele ve bu alanda Türkiye ile AB arasındaki işbirliği konularının kapsamlı şekilde ele alındığı belirtildi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonla görüştü. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Merkel dün akşam saatlerinde Başbakan Davutoğlu'nu telefonla aradı.

  Görüşmede, yaşa dışı göçle mücadele ve bu alanda Türkiye ile AB arasında 18 Mart 2016 tarihinde Brüksel'de varılan mutabakat çerçevesindeki işbirliği konuları kapsamlı şekilde ele alındı.

  Başbakan Davutoğlu, söz konusu mutabakatın uygulanmasının tarafların üzerlerine düşen vazifeleri yerine getirmeleriyle mümkün olduğunu, bu çerçevede Türk makamlarının mutabakatın uygulanması için gerekli hazırlıkları yaptıklarını ifade etti.

  Merkel de 31 Mart 2016 tarihinde Diyarbakır'da PKK tarafından gerçekleştirilen saldırı dahil, Türkiye'de son dönemde gerçekleşen terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlar ve şehit güvenlik görevlileri için taziye dileklerini iletti, terörle mücadelede Almanya'nın Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu vurguladı.

  Davutoğlu, dayanışma mesajı için Merkel'e teşekkür ederek, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını sürdüreceğini ifade etti.

  Almanya Başbakanı Merkel’den ‘Erdoğan’ şiirine sert tepkiAlmanya Başbakanı Merkel’den ‘Erdoğan’ şiirine sert tepki
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı