Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan Davutoğlu: Kesintisiz devam

  Turan YILMAZ / ANKARA
  05 Nisan 2016 - 20:26Son Güncelleme : 05 Nisan 2016 - 20:27

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecinin muhatabının millet, terör örgütünün muhatabının ise güvenlik güçleri olduğunu belirterek, “Terörle mücadele bütün dağlarımız, ovalarımız, şehirlerimiz, mahallelerimiz, sokaklarımız teröristlerden tamamen temizleninceye kadar kesintisiz şekilde devam edecektir” dedi. Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır’dan gelen partililerin ‘Serok Ahmet’ sloganları attığı partisinin dünkü Meclis grubunda özetle şu mesajları verdi:

  GÖREVİ KENDİSİNDEN DEVRALDIM

  “Bizden önceki hükümetlerin aksine AK Parti iktidarları olarak güvenlik enstrümanlarıyla siyaset imkânlarını eş zamanlı olarak harekete geçirmeye çalıştık. Paralel yapıyla mücadelenin yanı sıra çözüm sürecini yürütme görevini de kongremizde Cumhurbaşkanımızdan devraldım. Çözüm süreci iradesi ve terör örgütüne karşı yürütülen mücadele aynı amaca hizmet ediyor. Türkiye, dün sürdürdüğü çözüm sürecinde nasıl doğru bir siyaset izliyorsa, bugün de yürüttüğü kararlı terörle mücadele süreciyle aynı ölçüde doğru bir siyaset izlemektedir. Her iki siyaset de Türkiye’nin terör belasından kurtulması, milletimizin huzur ve emniyeti için iktidarlarımız tarafından ve Sayın Cumhurbaşkanımız, bendeniz tarafından süreklilik içinde sürdürülen siyasetlerdir.

  MUHATAP ALMAMIZ BEKLENMESİN

  Şehirlerimizi yaşanmaz hale getiren, medeniyet mirasımızı talan eden bu barbar terör örgütüne karşı büyük başarılar elde ettik. Güvenlik güçlerimiz şehirlerdeki terör odaklarını tek tek temizledi, temizliyor. Terörle mücadele bütün dağlarımız, ovalarımız, şehirlerimiz, mahallelerimiz, sokaklarımız teröristlerden tamamen temizleninceye kadar kesintisiz şekilde devam edecektir. Ülkemize ve milletimize silah doğrultanlara hak ettikleri cevabı verdik, vermeye devam edeceğiz. Bizden kimse elinde silah ve kan olan terör örgütünü muhatap alacağımızı beklemesin. Bizim bundan sonra tek muhatabımız vardır, o da milletimizdir. Terör örgütleri ancak güvenlik güçlerimizin muhatabı olabilirler. Terörle mücadele kararlılığımızı sınamak, sorgulamak da hiç kimsenin haddi değildir.

  FİTNE HESAPLARI BİLİYORUM

  Terörle mücadele konusunda şahsımın ve hükümetlerimizin üstlendiği risklerin binde birini üstlenmeyen sanal ve sahte kahramanlar ahkam kesmeye, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı sorgulamaya kalktılar. Ben bunların hepsini takip ediyorum, kimin ne düşündüğünü biliyorum. Bu sorgulama yapmaya çalışanların arkalarında kimlerin olduğunu da hangi fitne hesapların olduğunu da biliyorum. Bu mesnetsiz iftiralar bizim milletimizle kucaklaşmamızdan, güvenlik güçlerimizin destansı kahramanlıklarından duyulan hasedin ürünüdür. Kardeşlik girişimlerimize ‘ihanet’ yaftası atanlar nasıl başarılı olamadıysa bugün terörle mücadelemizi polemiklerle akamete uğratmaya çalışanlar da başarılı olamayacaklar. Her türlü fesat odağının son kullanım tarihi artık geçmiştir.”

  ERDOĞAN’IN ONURUYLA OYNATMAYIZ

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Alman medyasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik yayınlara tepki göstererek şöyle konuştu: “Herkes eleştirebilir, herkes eleştirilebilir, her gün hepimiz hakkında en sert, neredeyse hakarete varan yazılar yayınlanıyor ama kişisel ideolojik tatmin ve reyting uğruna kimse kimsenin onuruyla ve hele hele Türkiye’nin onurlu bir makamında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın onuruyla oynayamaz, oynatmayız. Ona yönelen her hakaret, aynen misliyle karşılığını görür.” Almanya Başbakanı Merkel’in de görüşmelerinde, bunların asla Alman hükümetinin pozisyonunu yansıtmadığını söylediğini belirten Davutoğlu, daha sonra Alman hükümet sözcüsünün de, “Basın özgürlüğü sınırsız değildir” diyerek önemli bir vurgu yaptığını kaydetti.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı