« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı 'Oryantiring'de mücadele etti

Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde düzenlenen Liselerarası Oryantiring Grup yarışlarında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı 15 yaşındaki Hacer Büke Davutoğlu da mücadele etti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Liselerarası Oryantiring Grup Yarışları, Bolu, Balatya, Manisa ve Tokat'ta gerçekleştirildi. AİBÜ'de İzzet Baysal Kampüsü'nde yapılan grup yarışlarına 25 il 41 okuldan 118'i erkek, 111'i kız toplam 229 yarışmacı katıldı. Genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde yapılan yarışlara Başbakan Davutoğlu'nun kızı Hacer Büke Davutoğlu'nun da yer aldığı Ankara Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, takım olarak katıldı.

Hacer Büke Davutoğlu, kampüs içindeki ağaçlık alanda oluşturulan 2.7 kilometrelik parkura yerleştirilen 13 hedefi, elindeki harita ve pusula yardımıyla 43 dakika 27 saniyede bulup yarışmayı tamamladı. Genç erkekler ise 3.7 kilometrelik parkurda 19 hedefi en kısa sürede bularak yarışmayı bitirdi.

Oryantiring Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Kuş, grup yarışlarında ferdi ve takım olarak dereceye giren sporcuların Türkiye Şampiyonası'nda mücadele edeceğini söyledi. Kuş, doğada satranç oynamak olarak da değerlendirilen oryantiringde grup yarışlarına ilginin oldukça yoğun olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlunun kızı Oryantiringde mücadele etti

DERECEYE GİREMEDİ
AİBÜ'de düzenlenen Liselerarası Oryantiring Grup yarışlarında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Büke Davutoğlu'nun da yer aldığı Ankara Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, genç kız takım kategorisinde 7'nci olarak derece elde edemedi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi 1, Bursa Anadolu Lisesi 2, Zeynep Gülin Öngör Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 3, Fatih Özcan Sabancı Kız Teknik Meslek Lisesi 4'üncü oldu. Genç erkek takım kategorisinde de Menemen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 1, 100'üncı Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 2, Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 3, Soma Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 4'üncü oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlunun kızı Oryantiringde mücadele etti

Genç erkek ferdide Şahin Demir 1, Harun Aslan 2, Caner Kuçmen 3, Hasan Demir 4, Kalender Metehan Kaya 5'inci olarak dereceye girdi. Genç kız ferdide ise Elif Gökçe Avcı 1, Zeynep Ocak 2, Özge Bozca 3, Sümeyra Gökcül 4, Hilal Oruç 5'incilik derecesi elde etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz