Gündem Haberleri

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Siyasetin şifası 1 Kasım'da

  AA
  08.10.2015 - 19:51 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Siyasetin şifası inşallah 1 Kasım'da. Bakın geçici bir fetret dönemi yaşadık ama hükümetsiz bırakmadık memleketi. Geçici bir nekahet dönemi yaşadık ama Merkez Efendi'nin torunları inşallah 1 Kasım'da siyasete de şifa verecek. Fetrete de Manisa son verecek inşallah. Fetret dediysek bunu hissettirmedik. Bir an bile bu ülkeyi hükümetsiz bırakmadık" dedi.

  Davutoğlu, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına Manisalıları, “Fidan şehrin yiğit insanları, Spil Dağı’nın, Sultan Yaylası’nın çocukları, efeler, zeybekler" şeklinde selamlayarak başladı.

  Osmanlı'nın Manisa’da bir ruh ve maneviyatı keşfedip cihan imparatorluğunu yönetecek şehzadeleri önce buraya gönderdiğini aktaran Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

  "Spil Dağı'nın havasından ciğerlerine solusun da dünyaya meydan okusun diye 17 şehzade Manisa'da bulunmuş. Yedisi sultan olarak Osmanlı payitahtına gitmiş. Allah, Manisa’nın bu tarihi ruhunu hiçbir zaman bu topraklardan eksik etmesin. Manisa daha pek çok fidan yetiştirecek. Sayın Bülent Arınç gerçekten siyasetin bugün abide şahsiyetlerinden... Bir fidan olarak siyasete başlamıştır. Şimdi bir çınar olarak Türkiye'ye siyaset dersi veriyor. Kendisine Manisalılar ve siyasetimiz adına teşekkür ediyoruz. Adaylar tespit edildiğinde geldi ve 'Sayın Başbakanım; bana ne görev verirseniz mutlaka hazırım. Ama artık genç arkadaşlara bu görevi devretme vakti' dedi. İşte Manisa'nın içinden yetişen bir devlet adamı böyle bir çınar olarak, siyaset dersi vererek, Türkiye'nin her tarafında AK Parti için dolaşmaya devam ediyor. Bizde mevki, makam hırsı yok. Bizde hizmet hırsı, azmi var. Bizim bu gayretimiz bu ülkenin genç fidanlarının yolunu açmak, Türkiye'yi güzel günlere taşımak içindir.”

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Siyasetin şifası 1 Kasımda

  "GEÇİCİ FETRET DÖNEMİ"

  Davutoğlu, "Bizi aşkla sever misiniz, bizimle aşkla yola çıkar mısınız, kıyamete kadar bu dava yürüyüşünde beraber olur musunuz?" sorusuna alandakilerden "evet" cevabını alınca, sözlerini şöyle sürdürdü:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Siyasetin şifası 1 Kasımda

  "Ey Manisa, siyasete şifa vermeye hazır mısınız? Siyasetin şifası inşallah 1 Kasım'da. Bakın geçici bir fetret dönemi yaşadık ama hükümetsiz bırakmadık memleketi. Geçici bir nekahet dönemi yaşadık ama Merkez Efendi'nin torunları inşallah 1 Kasım'da siyasete de şifa verecek. Fetrete de Manisa son verecek inşallah. Fetret dediysek bunu hissettirmedik. Bir an bile bu ülkeyi hükümetsiz bırakmadık. Bir saniye daha gözümüze uyku girmese bile hiçbir taviz, zaaf göstermedik. İşte şifa diyarına, fetret devrini bitiren Manisa'ya geldik. 1 Kasım'da Manisa'dan siyasete bir şifa ruhu yükselecek."

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı