Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatih'te

  Hürriyet Haber
  07 Ekim 2015 - 16:10Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 16:10

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün İstanbul Fatih'te ilkokulunu ziyaret etti, sokaklarda dolaştı, Çarşamba Pazarı'nı gezdi, pazarcı önlüğü giyip esnafla sohbet etti.

  PARMAĞINDAKİ YARA BANDI DİKKAT ÇEKTİ
  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda partisinin belediye başkanları il ve ilçe yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Davutoğlu’nun sol işaret parmağındaki yara bandı dikkat çekti. Başbakan İl Başkanlığının ardından Fatih’e geçti.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  OKUDUĞU OKULU ZİYARET ETTİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra ilkokulun ilk 4 yılını okuduğu Fatih Zeyrek'te bulunan Hacı Süleyman Bey İlkokulu'nu ziyaret etti.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  İlkokuldayken okuduğu 3-A sınıfına girerek öğrencilik yıllarındaki sırasına oturan Davutoğlu, kendi fotoğrafının da bulunduğu panoyu inceledi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  Çıkışta makam aracından inen ve vatandaşlara el sallayan Davutoğlu, "Okuluma sahip çıkın" diyerek Cibali Mahallesi sakinlerine ricada bulundu.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  Davutoğlu basın mensuplarının yoğun ilgisi altında mahallede bir süre yürüdü.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  Çocukluğunda kısa bir süre oturdukları Yeşil Konak Apartımanı altındaki kasaba da uğrayan Davutoğlu, ardından Fatih Çarşamba’ya geçerek Emin Saraç’ı evinde ziyare etti.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  PAZARCI ÖNLÜĞÜ GİYDİ
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fatih'teki ziyaretleri kapsamında Çarşamba Pazarı'nı gezdi. Esnafla sohbet eden Davutoğlu, pazarcı önlüğü giydi. Bu anlar da bir vatandaş tarafından görüntülendi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte

  MAKAM ARACIYLA SELFIE
  Çarşamba’da semt pazarını gezen Davutoğlu, ardından yürüyerek Fatih Camii’ne geçti. Caminin avlusunda yürüyen Başbakan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Davutoğlu, Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyaret edip dua ederken, "002" plakalı resmi makam aracı caminin çıkışında bekledi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatihte
  Bazı gençler Başbakan’ın kendisini göremedi belki ama makam aracıyla selfie çekti. Ahmet Davutoğlu, türbe ziyaretinin ardından yeniden Çarşamba Mahallesi’ne geçerek özel bir ziyarette bulundu.

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı