Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Başarısızlık bana aittir"

Ankaragücü Teknik Direktörü Ümit Özat, takıma faydalı olacak bütün genç oyuncuları oynatacağını belirterek, “Oyuncu kazanmak, maçı kazanmaktan daha önemli” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özat, Saray Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Geçen hafta yenildikleri Kasımpaşa maçında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını, sakatlıklar nedeniyle de zorlandıklarını anlatan Özat, şunları söyledi:
“Sapara 3-4 gün izinliydi. Maçtan bir gün önce geldiği ve ikinci yarıda yorulduğu için oyundan aldım. Sağ kanatta Mehmet Çoğum sakattı, Uğur da cezalıydı. Kalede Senecky ve Bora'nın sakatlıkları vardı, ben de Bayram'ı oynattım. Ankaragücü'ne faydalı olacak bütün genç oyuncuları oynatacağım. Oyuncu kazanmak, maçı kazanmaktan daha önemli. Şu anda ligde 25 puanla 12. sıradayız. Üst sıralara daha fazla yaklaşmak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

“BAŞARISIZLIK BANA AİT”

Ümit Özat, bazı medya organlarında “yanlı ve art niyetli ifadeler” yer aldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Bu takım, geçen hafta Beşiktaş'ı yendi, bu hafta Kasımpaşa'ya yenildi. Ben her zaman söylüyorum; başarı oyuncularıma, başarısızlık bana aittir. Ben bu mütevazılığı gösteririm. İnsanların yanlı haber yapmasının çok fazla gereği yok. Teknik anlamda beni eleştiren kimseye menfi olarak cevap vermedim. Çünkü, getirisi ve götürüsü bana aittir. Kararları veren kişi benim ve kimseye de açıklama yapmak zorunda değilim. Kasımpaşa maçında Özgür'ü sahaya sürdükten kısa süre sonra oyundan çıkarmamın hesabını kimseye vermem.”

“HAK ETMEDİĞİM PARA DIŞINDA BİR KURUŞ İSTEMEM”

Özat, Allah'tan korkan ve yalan konuşmayı sevmeyen birisi olduğunu belirterek, hak etmediği para dışında Ankaragücü'nden bir kuruş bile istemediğini anlattı.

Şu anda görevinin başında olduğunu hatırlatan Özat, şöyle devam etti:
“Öncelikle yardımcılarım paralarını alacak. Ondan sonra da yönetim benimle devam etmek istemiyorsa, burada bir dakika durmam. Paramı aldığım yönünde haberler yapılıyor. Geçmişe dönük alacaklarımın tümünü tahsil ettiğimi ispat edebilirlerse, bu haberi yapanlarla yüzleşmeye hazırım. Hepimizin ailesi ve çocuğu var. Yalan söylemediğim için ailemin yüzüne rahatlıkla bakabiliyorum. Hak etmediğimin dışında 1 kuruş istemem, ama bana haksızlık yapılırsa ki yapıldı, bazı şeyleri tekrar düşünürüm.”

“ANKARAGÜCÜ KİMSEYE KALMADI, BANA DA KALMAZ”

“Taraftar istedi diye neden istifa edeyim, beni buraya taraftar mı getirdi” diyen Ümit Özat, şöyle konuştu:
“Geçmiş alacaklarımı verin, dostça ayrılalım, dedim. Sadece sözleşmemi feshetmemi engelleyecek rakamı verdiler. Benim bırakacağım nokta, yönetimin beni istemediği noktadır. Taraftarın sahaya atladığı gün bırakırdım, ama şartlar uygun değildi. Ankaragücü kimseye kalmadı, bana da kalmaz. Ankaragücü ilk 8'de değil, ama alt tarafla da hiçbir işi kalmadı. Öte yandan gencecik oyuncuları bu takıma kazandırdık. İnsanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Bu kadro çok büyük paralarla kurulmadı, ama oyuncularıma sonuna kadar güveniyorum.”

“ÜÇ HAFTADIR YÖNETİMDEN KİMSEYLE GÖRÜŞMEDİM”

Özat, 11 aydır birçok şeye göğüs gerdiğini ifade ederek, 3 haftadır yönetim kanadından hiç kimse ile görüşmediğini bildirdi.

Kendisinin böyle bir beklentisi olmadığını da dile getiren Özat, “Neticede ben burada işimi yapıyorum. Onlar benim işverenim. Konuşmak isterlerse tabii ki görüşürüz, ama beni aramıyorlar diye küsecek halim yok” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz