Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  "Başarının temeli, düzenli çalışmaktır"

  Faruk BALIKÇI- Muzaffer DURU/DİYARBAKIR / DHA
  12.07.2007 - 13:24 | Son Güncelleme:

  ÖSS şampiyonlarından Varol Güneş: Başarının temeli, düzeni çalışmaktır.

  ÖSS sonuçlarında Sayısal- 1, Eşit Ağırlık- 1 ve Sözel- 1'de birinci olan 21 adayın arasında bulunan Diyarbakırlı Serhat Varolgüneş, “Başarının temeli düzenli çalışmaktır” dedi.

  Sayısal 1, Eşit ağırlık 1 ve Sözel 1'de birinci ilan edilen 21 aday arasında bulunan Diyarbakır Özel Yeni Ortadoğu Lisesi öğrencisi Serhat Varolgüneş, yanıtları incelediğinde aldığına yakın bir sonuç beklediğini söyledi. Varogüneş, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ÖSS başarı sıralamasında sonlarda yer alması üzücü bir olay. Sayısal 1'de Diyarbakır'dan Türkiye birincisi çıkmasının öğrencileri teşvik ederek başarısızlığı önleyebileceğini düşünüyorum. Bu açıdan çok mutluyum. Başarının en temel etkeni düzenli çalışmaktır. Bunun dışında kendine güvenmek veaile ortamıda başarıyı yüzde 90 etkiler. Elektrik, elektronik mühendisliği tercihim olacaktır” diye konuştu.

  Kimya öğretmeni olan babası Burhanettin Varol ise, “Çok mutluyum. Uzun bir çaba sarfetti. İlköğretim okulundan beri derslerine düzenli çalışıyordu. ÖSS'de de başarıya ulaştı. Böyle bir sonuç bekliyorduk. Daha önce LGS'ye ilk 10'a girmişti. Hangi okulu okumak istiyorsa tercihide ona bırakıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı