Futbol Başarımız tesadüf değil
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başarımız tesadüf değil

Başarımız tesadüf değil

Trabzonspor'un Arjantinli futbolcusu Gustavo Colman, Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılarının tesadüf değil, yoğun çalışmanın ve kendilerine güvenin ürünü olduğunu söyledi.

Trabzonspor'la olan sözleşmesini 3 yıl daha uzatan ve çocukarını Türkçe konuşabildikleri için Türk okuluna vermeyi planlayan Arjantinli futbolcu Gustavo Colman, Trabzon'da çok mutlu. Ülkesine gittiklerinde çocukları da dahil herkesin Trabzon'u çok özlediğini ifade eden Colman, "Şu anda benimle aynı dili konuşabilen 4 futbolcu var takımda ve bu bana artı bir moral oluyor" dedi.

Colman, Şampiyonlar Ligi'nde yaşadıkları başarının tesadüfü olmadığını da belirterek, "Sezon başı kamplarından itibaren yoğun şekilde çalışıyoruz. Kendimize güvenimiz arttı ve bunun sonucu olarak o puanları topladık. Ama daha iyisini de yapabiliriz" diye konuştu.

MÜZEDE 7. KUPANIN YERİ BEKLETİLİYOR

Trabzonspor Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun şampiyonluk kupasını kendilerine vermesini bekliyor. Bunun için geçtiğimiz sezon sezon hazırlatılan 7. kupanın yeri müzede hala bekletiliyor. Yönetim Kurulu Üyesi Recep Denizeri, hakları olanı istediklerini belirterek, "Biz sahada işimiz yaptık ve futbol oynadık. Sonunda da 82 puan topladık. Şimdi hakkımız olan şampiyonluk kupasının bize verilmesini istiyoruz. Bu isteğimizden hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz" dedi.

MUSTAFA YUMLU: "GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAYA ÇALIŞIYORUM"

Trabzonspor'un başarılı stoperlerinden Mustafa Yumlu da, forma için her zaman savaşacağını belirterek, şunları söyledi:

"Hiç bir zaman yedek kalmayı sorun etmem. Yedek kalıyorsam bu benden kaynaklanıyordur. Demek ki daha fazla çalışmam gerekiyordur. Bu anlayışımı bundan sonra da sürdürmeye dikkat edeceeğim. Şon haftalarda ligde iyi gidiyoruz umarım bu çıkışımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz bunu da başaracak potansiyelimiz var."

GÜNEŞ SAPARA'YI UYARDI

Bordo mavili takımın teknik direktörü Şenol Güneş, transfer edildikten sonra görev aldığı maçlarda bekleneni veremeyen Sapara'yı uyardı. Bu futbolcudan daha hırslı çalışmasını isteyen tecrübeli teknik adam, "İki kulvarda ilerliyoruz ve sen benim için önemli bir oyuncusun. İyi olduğun takdirde bu takımda forma giyeceksin. Bundan sonra seni daha iyi görmek istiyorum' dedi. Sapara'nın da Şenol Güneş'e bundan sonra daha hırslı çalışacağı yönünde söz verdiği belirtildi.

VALİ KIZILCIK, ONUR VE ZEKİ'Yİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzonspor'un başarılı kalecileri Onur Recep Kıvrak ve Zeki Ayvaz'ı makamında kabul etti. Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'nde aldığı başarılı sonuçların tüm Trabzonluları sevindirdiği gibi tüm Türkiye'yi sevince boğduğunu da belirten Vali Kızılcık, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin dört büyük kulübünden biri olan Trabzonspor'un geçmişte Avrupa'daki başarılarını bu yılda tekrarlanayacağına inanıyorum. Trabzonspor geçmişte Avrupa'da yakaladığı başarılı sonuçlarla Trabzon ve tüm Türkiye'nin gururu haline gelmişti. Bu sene de Şampiyonlar Ligi'nde aldığı başarılı sonuçlar ile ülkemizin gururu haline geldi. Trabzonspor'un başarısının şehrimiz üzerinde de çok önemli etkileri var. Trabzonspor'un başarımızı tüm Trabzonluların mutlu olmasını sağlıyor. Değerli hemşerilerimiz mutlu olunca bizde bir kat daha mutlu oluyoruz. Bütün işler de çok rahat yürüyor."

Vali Kızılcık, kaleci Onur'un geçen yıl başarılı bir performans gösterdiğini ve akabinde de talihsiz bir sakatlık geçirdiğini de ifade ederek, "Umarım Onur bir an önce tam anlamıyla iyileşir ve takımındaki yerini alır" dedi.

Kaleci Onur ve Zeki de Vali Kızılcık'ın kendilerine makamında kabul ettikleri için teşekkür ederken, bu sene Avrupa ve Türkiye'de önemli başarılar elde edeceklerinin sözünü verdiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle