Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Başarımız Cumhuriyet tarihinde bir ilk"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda partneri Alisa Agafonova ile buz dansında gümüş madalya kazanan Alper Uçar, “Bu başarımız Cumhuriyet tarihinde bir ilk, lütfen kimse küçümsemesin” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uçar ve Agafonova, yarışmadan sonra düzenledikleri basın toplantısında, oyunlara madalya beklentisiyle geldiklerini, kısa danstaki amaçlarının ise ilk 5'e kalmak olduğunu söyledi. Madalyanın renginin kendileri için önemli olmadığını ifade eden Uçar, “Hem Alisa hem ben birkaç haftadır hastayız. Hasta olup madalya kazanmak büyük başarı” diye konuştu.

Erzurum seyircisinin desteğinin tek kelimeyle mükemmel olduğunu belirten Uçar, “Bu başarımız Cumhuriyet tarihinde bir ilk, lütfen kimse küçümsemesin. Devamı da gelecektir” dedi.

Antrenörleriyle birlikte çok iyi bir takım oluşturduklarını söyleyen Uçar, “Şu aşamada tek düşündüğümüz şey, çok sıkı çalışıp gelecek ayki dünya şampiyonasının elemelerini geçmek. Elemeleri geçeceğimizi düşünüyorum. Yavaş yavaş üst sıralara tırmanacağız. Ancak bu arada, Türk hakemlerin yetişmesi de önemli” ifadelerini kullandı.
Ukrayna asıllı Alisa Agafonova da Türkiye'yi temsil etmenin çok güzel olduğunu, ellerinden geleni yapıp, madalyaya uzandıklarını ifade etti.

Agafonova ve Uçar'ın antrenörü Natalia Dubova da bir gazetecinin, “Dünya şampiyonasından beklentiniz nedir?” sorusuna, “Bir şey söylemek şu an çok güç. Elemeler çok önemli. Finalde olmak muhtemelen zor olacak, çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bu bir sır değil, ancak bir fikrim olmadığı için bu soruya cevap veremiyorum” yanıtını verdi. Dubova, önlerinde Sochi-2014 olduğunu hatırlattı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler