Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Başarılı öğretmenlere ödül

  DHA
  23.01.2015 - 12:21 | Son Güncelleme: 23.01.2015 - 12:19

  Antalya’nın Kaş Kaymakamlığı tarafından TEOG sınavlarında başarı gösteren öğretmenler, Kaymakam Selami Kapankaya tarafından ödüllendirildi.

  TEOG’da, Kaş’ta eğitim öğretim yapan 19 ortaokul içinde 8’inci sınıf öğrencileri için başarı puanı değerlendirmesi yapıldı. Türkçeden 75 puan, matematikten 60 puan, fen ve teknoloji dersinden 65 puan, yabancı dilden 60 puan, Atatürk ve İnkılap Tarihi’nden 65 puan ve din kültüründen 90 puan ve üstünde ortalama puan alan okullarda görev yapan 35 öğretmen ödüllendirildi.

  Kaş Kaymakamlığı’nda düzenlenen törene, Kaymakam Kapankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan ve milli eğitim şube müdürleri ile ödül alan öğretmenler katıldı. Kaymakam Kapankaya tarafından 35 öğretmene başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

  Kapankaya, "Kaş, son yıllarda Antalya’nın 19 ilçesi içinde eğitimde marka olma yolunda. Eğitim, bir kentin, bir ülkenin ve dünyanın geleceği. Her alanda marka olmanın da ön koşulu. Bu nedenle en büyük kavgamız, çabamız eğitimdeki kaliteyi ve başarıyı artırmaktır. Kaş’ın eğitimdeki çıtasını hep birlikte daha yukarılara sizlerle taşıyacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı