YOZGAT HABERLERİ

Başarılı öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi

DHA
27.04.2017 - 11:33Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- AYDINCIK Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Çanakkale gezisine katılan Aydıncık Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, gezi sonrası Kaymakam Yavuz Akyol’u ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.
Aydıncık Kaymakamlığı, Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde eğitim gören başarılı öğrencileri, Çanakkale gezisine gönderdi. Geziden dönen öğrenciler, yaşadıkları mutluluk ve heyecanı Kaymakam Yavuz Aksoy’a, anlattılar. Çanakkale savaşlarının yaşandığı yerleri görme imkanı bulamayan öğrenciler için bu geziyi düzenlediklerini belirten Kaymakam Akyol, “Gençlerimiz, vatanımızın bir karış toprağı için canını veren kahraman askerimizin vermiş olduğu mücadelenin en iyi anlatıldığı, destanlar yazılan Çanakkale’yi gördüler. Hepsinin gözleri pırıl pırıl, heyecan dolu. Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale’nin gençlerimiz tarafından yerinde görülmesi, öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasını çok önemsiyoruz” dedi.
Öğrenciler ise, Çanakkale Deniz Savaşı’nın yaşandığı yerleri ve şehitliği gezip manevi atmosferden çok etkilendiklerini söyleyerek, kendilerine bu imkanı sunan Kaymakam Akyol’a teşekkür ettiler.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Başarılı öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başarılı öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı