« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başarılı güreşçi altınla ödüllendirildi

Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Tayland'da yapılan Gençler Dünya Güreş Şampiyonası'nda 66 kiloda bronz madalya kazanan Mustafa Kaya'yı altınla ödüllendirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vali Taşkesen, güreşçi ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Güven Özyurt ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Burada konuşan Taşkesen, Tokat'ın Türkiye'de güreşte de bir marka olarak bilindiğini belirtti.

Hafta sonu Artova'da yapılan Karakucak güreşlerini izlediğini ve çok keyif aldığını vurgulayan Taşkesen, şöyle konuştu: “Tokat'ın güreşte Türkiye'yi sırtladığını gördüm. Güreşte öne çıkmış üç dört tane vilayet var. Genelde güreşte bir gerileme var ama buna rağmen bizim ilimizin, Sivas, Maraş, Amasya gibi güreşe gönül vermiş, geleneksel sporumuzu yaşatan vilayetlerden biri olduğu için çok memnun oldum. Ata sporumuzu geliştirme konusunda İl Özel İdaremizin bir takımı var. Elimizdeki imkanlar dahilinde her şeyi yapacağımızı buradan ilan etmiş olalım. Mustafa'yı da tebrik ediyorum.”

Konuşmasında futbola da değinen Taşkesen, bu spora çok para harcanıldığını ancak başarı sağlanamadığını belirterek, “O parayı biz güreşe ve diğer okçuluk gibi ata sporlarımıza versek çok daha başarılı oluruz eminim. Ama maalesef böyle popüler bir spor bütün dünyada, geniş alanlarda ses getiriyor ve kaynakların da yüzde 99'unu yiyor desek mübalağa etmiş olmayız herhalde. Maalesef böyle bir talihsizlik var. Tokat'ta herhalde bundan nasibini almış oluyor” diye konuştu.
Vali Taşkesen, daha sonra Mustafa Kaya'yı altınla ödüllendirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz