« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Başarılı bir sonuç bekliyoruz"

Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fethi Heper, yoğun tempoda olmalarına rağmen 17. Akdeniz Oyunları'nda 19 Yaş Altı Milli Takımı'ndan başarılı bir sonuç beklediklerini ifade etti.

A.A
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Mersin'de 20-30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek oyunlarda mücadele edecek 19 Yaş Altı Milli Takımı'ndan beklentilerini değerlendiren Heper, "Bütün milli takımlarımız mücadele ettikleri kulvarlarda başarılı sonuçlar için yer alır. Milli takımımız da bu doğrultuda Akdeniz Oyunları'nda elinden geleni yapacaktır" diye konuştu. FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası organizasyonuyla beraber Akdeniz Oyunları'nın da başlayacağını hatırlatan Heper, "19 Yaş Altı Milli Takımımız temmuz ayında da Avrupa Şampiyonası'na katılacak. Her şey çok üst üste geldi. Umarım başarı gelir. Yoğun tempoda da olsak takımımızlar başarı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Heper, iki büyük organizasyonun Türkiye'de düzenlenecek olmasının sporcuların motivasyonunu daha da arttıracağına inandığını kaydederek, "19 ve 20 yaş altı takımlardan gelecek fubolcular yarının A Milli Takımı'nı oluşturacak. Bu açıdan son derece önemli. Çok ciddi şekilde ta ki edeceğiz" diye konuştu.

Millilerin 1 şampiyonluğu var

17. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'yi A2 Milli Takımı Teknik Direktörü Gökhan Keskin'in teknik direktörlüğünü yapacağı 19 Yaş Altı Milli Takımı temsil edecek. Milli takım 1994 doğumlu ve daha genç yaştaki oyunculardan oluşacak. Türkiye, Akdeniz Oyunları'nda şimdiye kadar 1993 yılında 1 kez şampiyonluğa ulaştı. 4 yılda bir düzenlenen Akdeniz Oyunları'nın sonuncusu olan 2009 Pescara'ya 21 Yaş Altı Milli Takımı ile katılan Türkiye, turnuvada 6'ncı olmuştu.

A Grubu'nda

Milliler yapılar kura çekimi sonucunda A Grubu'nda Bosna Hersek, Arnavutluk ve Fas bulunuyor. Oyunlarda futbol branşındaki B Grubu ise İtalya, Libya, Tunus ve Makedonya'dan oluşuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz