« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başarılar Türk sporu için bir devrimdir

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda elde edilen derecelere ilişkin, “Bu başarılar, Türk sporu adına bir devrimdir” değerlendirmesini yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bakan Suat Kılıç, Türkiye'nin 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalyayla tamamladığı oyunlara yönelik yaptığı yazılı açıklamada, “Skora değil sporcuya bakıyoruz. Paralimpik sporcularımız mucizelere imza atıyor. Başarı, hepimizin. Herkes itiraf etsin, Türkiye 'paralimpik' kavramının varlığını Londra 2012 ile fark etti” ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, açıklamasında şunları kaydetti:
“Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı ve Görme Engelli Golbol Milli Takımı'nın varlığı Londra'da fark edildi. Halterci Nazmiye, judocu Duygu Çete ve Nazan Akın, atıcı Korhan Yamaç, okçu Doğan Hancı, masa tenisçi Neslihan Kavas Londra'da fark edildi. Londra 2012 öncesi ve sonrasında oluşturduğumuz heyecan sayesinde hayal ötesi bir milli heyecan oluştu. A Milli Basketbol Takımı hangi heyecanı uyandırdıysa Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız da aynı heyecanı uyandırdı. Bu bir devrimdir, tarihi bir başarıdır. 2008 Pekin Paralimpik Oyunları'nda 2 olan madalya sayımızın 10'a çıkmasından daha öte bir anlamı vardır.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler