« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başarı yetenek ve tecrübe ister

Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, başarının bilgi, yetenek ve tecrübe isteğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uygun, Eskişehirspor'un resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, takımın başarısı için daha büyük işler yapması gerektiğini belirterek, Eskişehirsporlu futbolculara cesaret ile esaret arasında sadece bir harf olduğunu hatırlattığını kaydetti.

Hayatta cesaret ve esareti ayırabilenlerin başarılı olduğunu ifade eden Uygun, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İnanarak, istekle coşkuyla başarmaya koşuyorum. Engeller, her zaman var. İnadına, engeller karşısında dik durup, engel olanlara engel olmaya devam edeceğim. Hayat, bir doğrunun üç yanlışı götürdüğü bir matematiğe sahiptir. Ben de bu denklemin, inandığım tarafındayım. Başarı hiçbir kimseye miras olarak kalmamıştır. Bu nedenle herkes kendi bacakları üzerinde unvan maçına çıkar, ya başarır ya da başarmak için mücadele eder. Doğru olanı zaman haklı çıkarttır. Kendi kanatlarınızla uçmak, bazılarına göre özgür olmak, bazılarına göre özgün olmak, bazılarına göre ise adam yerine konmaktır. Başarılı oldukça, taraftarlarınız tarafından 'adam gibi adam', çekemeyenler tarafından 'antipatik adam' diye anılırsınız. Başarı olduğu sürece haklısın, başarmaya mecbursun. Ya başaracaksın ya da başarmalarını sağlayacaksın. Başarının peşinden gidecek cesaretin varsa hayaller gerçekleşecektir. Hayaline giden yolları, kendi aklınla kendi iradenle ve kendi gücünle ve beyninle aşmak başarı müfredatıdır. Başarı bilgi, yetenek ve tecrübe ister. Başarı ve insan konusunda üç farklı çeşitleme yapılabilir. Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler. Siz nerede olmayı kendinize yakıştırıyorsanız orada olursunuz. Ne kadar yaşlanırsanız yaşlanın, başarı hep genç kalacaktır ve anılacaktır. Önemli olan camiada o başarıyı yakalamak ve sürdürmektir. “

“HAYATTA ÖĞRENİLECEK ŞEYLERİN SONU YOKMUŞ”

Uygun, yapılacak işteki bilgelik ne kadar önemliyse çalışılan ekibin de en az o kadar önemli olduğunu belirterek, Eskişehirspor'da ekibin her bileşeninin işini iyi yaptığını bildirdi.

Usta teknik direktör olmayı kanıtlamanın camianın ve futbolcuların güvenini kazanmayı hak ettiğini anlatan Uygun, şöyle devam etti:

“Hayattan öğrenen ve öğrendiklerini yansıtan biriyim. Benden yansıyanlar farklı yerlerde, hep farklı etkiler yaratmıştır. Adapazarı'nın Karasu ilçesinde doğdum. Dünyaya tek başına meydan okumayı öğrenmem gerektiğini öğrendim, sonra ekip olmayı, öğrendiklerini öğretmeyi, kalıplaşmış ya da klişeleşmiş anlayışı değiştirmenin çok zor ve meşakkatli olduğunu öğrendim. İftiraya uğradığında acının ne olduğunu öğrendim. Ama her canlının ölümü tadacağını düşünerek, acıya katlanmayı öğrendim. Yaratan'dan dolayı yaratılanı sevmeyi, ülkene hizmet etmenin hakka hizmet olduğunu öğrendim. Öğrendim ki, hayatta öğrenilecek şeylerin sonu yokmuş. Maalesef basının her zaman gerçekleri yansıtmadığını, allayıp pullayıp kendi çıkarlarına göre yönlendirdiğini öğrendim. Haberleri abarttıklarını, gerçekleri saptırdıklarını öğrendim. Medyanın isterse istediğini istediği yere getirebileceğini öğrendim.”

Bunları da Beğenebilirsiniz