SAKARYA HABERLERİ

Başarı İçin Hedef Belirlenmeli

IHA
24.02.2015 - 17:28Son Güncelleme :

BAŞARI İÇİN HEDEF BELİRLENMELİ

IHA

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen “Toyota Felsefesi 5S Kaizen Eğitimi” isimli etkinlik SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
SAÜ Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen “Toyota Felsefesi 5S Kaizen Eğitimi” isimli etkinliğe Makine Yüksek Mühendisi Vedat Bozkan konuşmacı olarak katıldı. Kaizen felsefesinin Japon kültürünün ürünü olduğunu ifade eden Bozkan, Japon kültürünün “Doğu’nun ahlakı, Batı’nın teknolojisi” düşüncesi ile ortaya çıktığını belirtti. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikte öğrencilere Toyota’nın başarı hikayesinin arkasında yatan dinamikleri anlatan Vedat Bozkan, bu felsefenin her şeyden önce Japon kültüründe var olan birlik, cömertlik, bilgelik, inanç ve sabır gibi kavramlara dayandığını vurguladı.
Başarılı olabilmek için mutlaka hedeflerin belirlenmesi gerektiğini hatırlatan Bozkan, Kaizen felsefesinin temel kavramının, ‘sürekli iyileştirme’ olduğunu ve bunun gerçekleşmesi için de çalışanların motivasyonunun artması gerektiğini söyledi. Vedat Bozkan, işletme kültürünün oluşması ve takım ruhunun ortaya çıkarılmasının çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Etkinlik sonrası, öğrencilere katılım sertifikası takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Başarı İçin Hedef Belirlenmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başarı İçin Hedef Belirlenmeli haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı