MERSİN HABERLERİ

Başaralı, Doktora Yapılan Saldırıyı Kınadı

IHA
02.10.2015 - 17:49Son Güncelleme : 02.10.2015 - 17:50

MERSİN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DOÇ. DR. MUSTAFA KEMAL BAŞARALI, SÜLEYMAN GÖK AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE GÖREVLİ DR. ÖZER KÜRKÇÜ’YE GÖREVİ BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYI KINADI.

IHA

Mersin İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı, Süleyman Gök Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Özer Kürkçü’ye görevi başında yapılan saldırıyı kınadı.
İl Sağlık Müdürü Başaralı, cezaevinden denetimli serbestlikle çıkan ve iki gündür karakolda imza atmayan bir şahsın, kendisine geçmişe dönük rapor vermeyen Süleyman Gök Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Özer Kürkçü’ye saldırarak darp etmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Sağlık çalışanları olarak, sağlık hizmetlerini halkın tamamına din, dil, ırk ayrımı yapmadan fedakarca sunduklarını belirten Başaralı, “Sağlık çalışanları olarak bizler ailemizden, kendimizden, sevdiklerimizden fedakarlık ederek acı çeken, sağlığını kaybetmiş, sevdikleri üzülen ve bizlere ihtiyaç duyan insanlarımıza hizmet etmek için hiç ara vermeden hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, 112 acil sağlık hizmetlerinde, eczanelerde, evde sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyulan her yerde halkımızın hizmetindeyiz. Biz halkımızın sağlık çalışanlarının fedakarca çalışmalarından dolayı minnet duyguları içinde olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde şiddeti alışkanlık haline getirmiş olanlar, kimi zaman trafikte, kimi zaman evde, bazen sokakta, bazen okullarda ve bazen de bizim sağlık hizmeti sunduğumuz ortamlarda karşımıza çıkıyorlar” dedi.
Mersin’de de sağlık çalışanlarının zaman zaman görevleri başında şiddete maruz kaldıklarına işaret eden Başaralı, “Şiddetin son mağdurlarından biri de Süleyman Gök Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Özer Kürkçü olmuştur. Sadece görevini yerine getirmeye çalışan ve usulsüzlüğü kabul etmeyen arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, kendisine acil şifalar diliyoruz. Sayın Bakanımızın sağlıkta şiddete sıfır tolerans yaklaşımını Sağlık Müdürlüğü yöneticileri olarak aynen benimsiyoruz ve görevi başında şiddete maruz kalan çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Bakanlığımızın yaptığı düzenlemeler kapsamında şiddete maruz kalan çalışanlarımıza kurumumuz bünyesinde görevli avukatlar vasıtasıyla her türlü hukuki ve idari desteği sağlıyoruz. Sağlık çalışanları olarak adaletten beklentimiz toplum içinde yer alan şiddete meyilli kişilerin adalet önünde hak ettikleri ceza ile cezalandırılmalarıdır. Biz doktoru, hemşiresi, hasta bakıcısı, temizlik ve güvenlik görevlileri ile birlikte halkımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti vermek isteyen büyük bir aileyiz. İçimizden herhangi birine yapılan bir saldırı hepimizi çok üzmektedir. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız. Halkımıza kaliteli hizmet vermeye çalışarak, görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan personelimize yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz. Bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Nasıl ki, hasta hakları var ve insanlarımızın bu haklarını etkin bir şekilde kullanmalarına yine biz sağlık çalışanları katkıda bulunuyorsak biz çalışanların da hakları olduğunun unutulmaması ve insanlarımızın hizmet alırken buna dikkat etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Başaralı, Doktora Yapılan Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başaralı, Doktora Yapılan Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı