Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başakşehir'de ilk kura 9 Eylül'de

  Hürriyet Haber
  08 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2000 - 00:01

  Büyükşehir Belediyesi'nin toplu konut üreten şirketi KİPTAŞ, İkitelli Başakşehir'de yaptırdığı 6000 konutu hak sahiplerine teslim etmeye hazırlanıyor. Başakşehir 4. Etap'ta yapımı biten bu konutların anahtar çekilişi 9 Eylül'de yapılacak.

  Altyapı ve çevre düzenleme çalışması süren 4. Etap'ta konut alanlar, Ocak ayından itibaren yeni evlerinde oturabilecekler.

  KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ‘‘Evlerin teslimi konusunda bir gecikme yok. Aslında biz Ağustos ayında evleri bitirmeyi düşünüyorduk. Ancak 17 Ağustos depremi bizi iki ay geçiktirdi’’ dedi.

  Yıldırım, ‘‘Müteahhitler Eylül'ün sonuna kadar evleri teslim edecekler. Konutları Aralık ayına kadar kullanılır hale getirip, hak sahiplerine vereceğiz’’ dedi.

  Okullar seneye açılır

  Yıldırım, inşaatla ilgili şu bilgileri verdi:

  ‘‘Konutları iki yıl gibi kısa bir sürede bitirdik. İki büyük çarşı, site yönetim binası yapıldı. Konutların tümüne doğalgaz balğlanıyor. Sosyal tesisleri hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyoruz.’’

  Yıldırım, Başakşehir 4. Etap'ta biri özel iki okul yaptıklarını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

  ‘‘Üyelerimizin birçoğu çocuklarının eğitim durumundan dolayı okullar açılmadan taşınıp taşınamayacaklarını soruyorlar. Okul inşaatları bitti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu okulları devralması ve bu okullarda eğitime başlanması zaman alacak.’’

  Yıldırım, Ocak ayından itibaren 4. Etap'a taşınacak ailelerin çocuklarını 1. ve 2. Etap'lardaki okullarda okutabileceklerini kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı