İSTANBUL HABERLERİ

Başakşehir Lıvınglab’de Hayallerdeki Kentler Tasarlandı

IHA
30.07.2015 - 16:49Son Güncelleme : 30.07.2015 - 16:50

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ LİVİNGLAB TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “BENİM KENTİM TASARIM ATÖLYESİ” NDE, YAŞANABİLECEK KENTLERİ İNCELEMEK, HAYALLERDEKİ KENTİ KURGULAMAK VE TASARLAMAK İÇİN TASARIM DÜNYASININ PROFESYONELLERİYLE ÖĞRENCİLERİ BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Başakşehir Belediyesi LivingLab tarafından gerçekleştirilen “Benim Kentim Tasarım Atölyesi” nde, yaşanabilecek kentleri incelemek, hayallerdeki kenti kurgulamak ve tasarlamak için tasarım dünyasının profesyonelleriyle öğrencileri bir araya geldi.
Profesyonel tasarımcılar ve üniversite öğrencilerini buluşturan çalışma atölyesinde "Yaşam alanı nedir, insan yaşam alanı içinde nelere ihtiyaç duyar ve çevresi ile etkileşimi nasıl olur?" sorularına cevap arandı. "Tasarımca Düşünme" egzersizleri yapılarak, 2 kişilik gruplarla katılımcıların kendi yaşam alanlarını tanımlamaları ve buradan yola çıkarak yaşamak istedikleri alanları ve kentleri tasarlamaları sağlandı. Tasarlanan kentlerde öne çıkan ana unsur insanın iş, ev ve sosyal alanlar arasındaki ilişkileri oldu. Geleceğe yönelik futuristik öğeler tasarımcıların kendi “kentlerini” şekillendirdi. Kentin yeşil alanları kent merkezine yerleştirilirken, kentin içerisine giren kanallar ve iş merkezlerinin yeşil alanlarla olan etkileşimi üzerinde duruldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başakşehir Lıvınglab’de Hayallerdeki Kentler Tasarlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başakşehir Lıvınglab’de Hayallerdeki Kentler Tasarlandı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı