İSTANBUL HABERLERİ

Başakşehir’de Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kardeşlik Çağrısı Yaptı

IHA
13.10.2015 - 10:36Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

IHA

Başakşehir’de Sivil Toplum Kuruluşları basın açıklaması yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Basın açıklamasında bulunan STK Platformu Başkanı Mehmet Sevgin, “Hiçbir bomba kardeşliğimizi bozamaz” dedi.
Artan terör olayları nedeni ile Başakşehir’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Platformu basın açıklaması yaparak kardeşlik mesajı verdi. Başakşehir Sular Vadisi Nikah Sarayı önünde toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyeleri basın açıklaması yaptı. Ellerinde dövizlerle alana gelen gurup basın açıklaması öncesi, Hafız Enes Budak’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi. Sonrasında Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Mehmet Sevgin basın açıklaması metnini okudu. Sevgin, açıklamada; “Hiçbir bomba kardeşliğimizi bozamaz” diyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
“HİÇBİR BOMBA KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAZ”
Artan terör olaylarının ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozamayacağını belirten Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Mehmet Sevgin, “Başkentimizde bize meydan okuyarak canlarımızı bizden alan bombalar kalbimizin derinliklerinde patlamıştır. Bu bombalar bize acıyla birlikte şunu da öğretmiştir; kardeşliğimiz pekiştikçe, ülkemiz güçlendikçe mazlum dünyayı sömüren güçlerin taşeron örgütler üzerinden yaptıkları saldırının şiddeti, dozu da o ölçüde artmıştır. Biz biliyoruz ki dünyanın her neresinde olursa olsun mazlumların sığınabileceğine inandığımız bir ülkedir bizim kalbimiz. Bu ülkenin düşmanları da çok iyi biliyor ki bu aziz vatanın sahipleri olan bizler yarında mazlumların sığındığı liman olacaktır. Bugün muhacir olanlar, yeni muhacirlere ensar olacak ve hep birlikte başka mazlumlar için daha güçlü bir liman olmaya devam edeceğiz” dedi.
"BU VATANI KORUMAK İÇİN BİRLİKTE CAN VEREN KARDEŞLERİZ"
“Biz Müslümanlar inancımız gereği mazluma dinini, dilini, rengini sormadan bağrımıza basarız” diyen Mehmet Sevgin sözlerini şöyle sürdürdü: Bizim ebedi çıkarlarımız değil, ebedi ilkelerimiz vardır. Bu ilkelerimizi hayata geçirme gücünü veren ve bütün farklılıklarımıza rağmen bizleri birleştiren kardeşlik hukukumuzdur. Biz aynı bayrak altında yüzlerce yıldır omuz omuza yaşayan, Türkler, Kürtler, Çerkezler, Arnavutlar, Boşnaklar, Araplar, Lazlar bu topraklarda yaşayan bütün halklar bu vatanı korumak için birlikte can veren kardeşleriz. Günleri kargaşa ve kaosa sürükleyip insanlığı sömürenlerin en büyük düşmanı tamda bizim bu kardeşliğimizdir. Bu yüzden kardeşliğimizi bozmak için saldırı üstüne saldırı yapmaktadırlar. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki hepimiz bir gün öleceğiz. Bu vatanda ve gerektiğinde dünyanın en ucra köşesindeki mazlumları korumak için de ölmeyi biliriz. Sevgi ve kardeşlikte samimi olduğumuz sürece Allah’ın bize har daim yardımının geleceğini de biliyoruz. Bu yüzden biz her türlü tahrike safları sıklaştırıp, kardeşliğimizi güçlendirme zamanıdır diyoruz. Bu vesile ile ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil ve yaralılara acil şifalar diliyoruz ve tekrar tekrar diyoruz ki hiçbir bomba kardeşliğimize zarar veremez."
Terör saldırılarında hayatını kaybedenlere dua edilmesinin ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başakşehir’de Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kardeşlik Çağrısı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başakşehir’de Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kardeşlik Çağrısı Yaptı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı